02 липня 2020, 15:47

Комітет ВРУ рекомендує прийняти законопроект про фінпослуги у галузі поштового зв'язку

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект про фінансові послуги у галузі поштового зв'язку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді рекомендують прийняти за основу законопроект про упорядкування питань захисту викривачів".

Зазначається, що члени Комітету розглянули у другому читанні проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв'язку" (№2788-д).

Проектом запроваджується система поштових рахунків, вводиться термін "поштовий рахунок", визначається перелік фінансових послуг, які зможе надавати національний оператор поштового зв’язку АТ "Укрпошта", серед яких: відкриття та ведення поштових рахунків, проведення розрахункових банківських операцій, випуск та обслуговування платіжних карток, залучення коштів фізичних та юридичних осіб.

Народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, повідомила, що під час доопрацювання законопроекту до другого читання були встановлені всі необхідні запобіжники шляхом посилення управління регулятором ризиками "Укрпошти", зокрема надано можливість Нацбанку здійснювати перевірки і інспекції з метою відслідковування її діяльності. Також передбачено механізм виведення поштового банку з ринку, як і будь-якого іншого банку. Вдосконалено взаємодію з Фондом гарантування вкладів.

Доповідач поінформувала, що більшість правок, внесених при підготовці до другого читання, враховано.

Водночас керівник Офісу Правління НБУ Арсен Макарчук повідомив: "Банк підтримує загальну спрямованість законопроекту на підвищення фінансової інклюзії, однак концептуально не підтримує той режим, який будується для "Укрпошти" з наданням їй виключного становища на ринку і вибіркового застосування банківського регулювання".

Так, народні депутати висловились на підтримку розвитку фінансової інклюзії в селах, однак сам проект Закону викликав дискусію. Члени Комітету наголошували на необхідності пошуку консенсусу з Національним банком для того, щоб законопроект запрацював.

Таким чином, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №2788-д у другому читанні та в цілому.

Нагадаємо, утворено конкурсну комісію для обрання члена НКРЕКП.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати