07 липня 2020, 11:25

Комісія приймає рішення направити Румунію до суду за неперенесення Директиви про товарні знаки

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Європейська комісія 2 липня вирішила направити Румунію в суд із проханням про фінансові санкції після відсутності повідомлення про заходи щодо транспозиції Директиви про товарні знаки (Директива (ЄС) 2015/2436). Румунія є єдиною державою-членом, яке ще не поставила до відома про заходи щодо транспозиції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Директива про товарні знаки є важливим кроком в модернізації і подальшій гармонізації законодавства ЄС про товарні знаки. Вона вносить ряд істотних змін, у тому числі переглянуте визначення торгової марки, адаптоване до цифрового століття; нові підстави, що виключають реєстрацію товарного знака; нові правила про контрафактні товари в дорозі, а також нові положення щодо гармонізації процедур товарних знаків в державах-членах ЄС.

Держави-члени ЄС повинні були перенести норми Директиви в національне законодавство на 14 січня 2019 р. Обґрунтовану думку було відправлено до Румунії, на що вона мала можливість відповісти. Румунія зажадала продовження терміну для відповіді на цю обґрунтовану думку, однак, незважаючи на це, не повідомила про заходи щодо транспозиції. Таким чином, Комісія тепер вирішила передати справу до Суду ЄС.

Джерело

Trade marks: Commission decides to refer Romania to the Court of Justice for not transposing the Trade Mark Directive

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати