23 листопада 2020, 14:19

Колишня інженер компанії Raytheon засуджена за експорт військових технологій до Китаю

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

18 листопада 2020 р. 49-річна Вей Сунь, громадянка Китаю і натуралізована громадянка США, була засуджена до 38 місяців тюремного ув'язнення суддею окружного суду Розмарі Маркес. Сунь раніше визнала себе винною по одному пункту звинувачення в порушенні Закону про контроль за експортом зброї (Arms Export Control Act -AECA).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рейтинг знаменитостей, які продовжують заробляти після смерті"

Як наголошується в прес-релізі Департаменту правосуддя США, Сунь пропрацювала 10 років інженером-електриком в Тусоні, в компанії Raytheon Missiles and Defense, яка розробляє і виробляє ракетні системи для використання в збройних силах США. Під час роботи в компанії Сунь мала доступ до інформації, безпосередньо пов'язаної з оборонними технологіями. Деякою частиною цієї оборонної технічної інформації є те, що визначається як «оборонні вироби», які контролюються і забороняються до експорту без ліцензії відповідно до AECA і Правил міжнародної торгівлі зброєю (International Traffic in Arms Regulations ITAR).

З грудня 2018 року по січень 2019 року Сунь здійснила особисту поїздку з США в Китай. Під час цієї поїздки Сунь привезла несекретну технічну інформацію в комп'ютері, випущеному її компанією, включаючи дані, пов'язані з удосконаленою системою наведення ракет, яка контролювалася і регулювалася відповідно до AECA і ITAR. Незважаючи на те, що Сунь була навчена правильно поводитися з цими матеріалами, вона свідомо перевезла інформацію в Китай без експортної ліцензії в порушення AECA і ITAR.

«Сунь була висококваліфікованим інженером, якій довіряли чутливі ракетні технології, які вона не могла законно передати у ворожі руки, - сказав помічник генерального прокурора Джон К. Демерс. «Тим не менше, вона доставила цю контрольовану технологію в Китай. Цей вирок повинен служити попередженням для інших, хто може піддатися спокусі поставити під загрозу безпеку країни».

«Сполучені Штати покладаються на приватних підрядників, які допомагають створювати наші безпрецедентні оборонні технології», - сказав прокурор США Майкл Бейлі. «Люди, які намагаються розкрити цю технологію ворожим іноземним державам, повинні знати, що їх чекає в'язниця. Тісна співпраця з боку підрядника щодо захисту жертв і самовідданість ФБР зробили цю справу успішною».

«Мова йде не про портативний комп'ютер, який помилково взяли в поїздку, це був незаконний експорт ракетних технологій США в Китай», - сказав помічник директора Алан Е. Колер-молодший з відділу контррозвідки ФБР. «ФБР буде продовжувати співпрацювати з компаніями, щоб захистити їх інформацію і нашу національну безпеку, а також притягати до відповідальності таких злочинців, як Вей Сунь».

Федеральне бюро розслідувань розслідувало це питання за сприяння Raytheon Missiles and Defense. Звинуваченням займалися Беверлі К. Андерсон і Ніколь П. Савел, помічники прокурорів США, і Вільям Маки з відділу національної безпеки, відділу контррозвідки і експортного контролю.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати