30 жовтня 2020, 9:39

Президент пропонує повністю звільнити склад КСУ та скасувати рішення щодо антикорупційної реформи

Відповідний законопроєкт №4288 від імені Президента було зареєстровано у Верховній Раді, його визначено як невідкладний.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Обнулення по-українськи. Навіщо КСУ переорав антикорупційне поле".

Згідно з цим законопроєктом, Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів.

Окрмі цього, Глава держави пропонує припинити повноваження складу Конституційного Суду України, діючого на момент прийняття даного рішення, та оголосити новий набір суддів.

Президет також пропонує повернути редакцію закону «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу, які діяли до рішення КСУ.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року на сайті КСУ було опубліковане рішення суду, згідно якого суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. 

У Трансперенсі Інтернешнл Україна прокоментували дане судове рішення, та зазначили, що воно приведе до низки критичних змін — загрози безвізу, не отримання потрібного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду та нівелювання антикорупційної реформи.

На виконання даного рішення суду НАЗК закрило доступ до реєстру декларацій.

У листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної зазначалося, що в ЄС вважають рішення КСУ підставою для тимчасового призупинення безвізу.

Водночас Ольга Стефанішина прокоментувала, що позбавити українців безвізу з ЄС через рішення КСУ не вдасться.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати