Сьогодні, 8 липня, Урядом прийнято постанову "Деякі питання забезпечення діяльності незалежних фінансових посередників", розроблену Мінфіном на виконання вимог Закону України "Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Продовжено реалізацію Стратегії відродження авіабудування до 2030 року, - рішення Уряду".
Про це повідомляє Урядовий портал.
Так, постанова визначає критерії, нормативи та порядок надання дозволу незалежному фінансовому посереднику на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу.
"Врегулювання діяльності незалежних фінансових посередників - це ще один крок для налагодження ефективної економічної співпраці у рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, зокрема, спрощення ведення бізнесу між Україною і країнами ЄС щодо транзитних операцій. Крім цього, це додатковий інструмент для фінансового захисту країни від недобросовісних перевізників і гарантії надходження до державного бюджету сум митних платежів", - зазначили у КМУ.
Відтак постановою КМУ "Деякі питання забезпечення діяльності незалежних фінансових посередників" затверджено:
- Порядок надання незалежному фінансовому посереднику дозволу на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу, нагляду та контролю за дотриманням ним умов надання такого дозволу, обмеження дії або анулювання дозволу;
- критерії ліквідності, прибутковості та якості активів, нормативи платоспроможності та достатності капіталу, ризиковості операцій та якості активів для незалежного фінансового посередника;
- Порядок формування незалежним фінансовим посередником резервів для відшкодування у повному обсязі можливих витрат за наданими фінансовими гарантіями.
При цьому дозвіл на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу видається Держмитслужбою за заявою особи, що претендує на отримання статусу фінансового гаранта, безоплатно впродовж 120 днів з дати реєстрації відповідної заяви.
Нагадаємо, Уряд виділив понад 5 млрд грн на медичне обладнання для опорних лікарень.