Сьогодні, 8 липня, Урядом прийнято постанову "Деякі питання забезпечення діяльності незалежних фінансових посередників", розроблену Мінфіном на виконання вимог Закону України "Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи".
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Продовжено реалізацію Стратегії відродження авіабудування до 2030 року, - рішення Уряду".
Про це повідомляє Урядовий портал.
Так, постанова визначає критерії, нормативи та порядок надання дозволу незалежному фінансовому посереднику на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу.
"Врегулювання діяльності незалежних фінансових посередників - це ще один крок для налагодження ефективної економічної співпраці у рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, зокрема, спрощення ведення бізнесу між Україною і країнами ЄС щодо транзитних операцій. Крім цього, це додатковий інструмент для фінансового захисту країни від недобросовісних перевізників і гарантії надходження до державного бюджету сум митних платежів", - зазначили у КМУ.
Відтак постановою КМУ "Деякі питання забезпечення діяльності незалежних фінансових посередників" затверджено:
- Порядок надання незалежному фінансовому посереднику дозволу на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу, нагляду та контролю за дотриманням ним умов надання такого дозволу, обмеження дії або анулювання дозволу;
- критерії ліквідності, прибутковості та якості активів, нормативи платоспроможності та достатності капіталу, ризиковості операцій та якості активів для незалежного фінансового посередника;
- Порядок формування незалежним фінансовим посередником резервів для відшкодування у повному обсязі можливих витрат за наданими фінансовими гарантіями.
При цьому дозвіл на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу видається Держмитслужбою за заявою особи, що претендує на отримання статусу фінансового гаранта, безоплатно впродовж 120 днів з дати реєстрації відповідної заяви.
Нагадаємо, Уряд виділив понад 5 млрд грн на медичне обладнання для опорних лікарень.