29 вересня 2020, 12:12

Кліматичний цільовий план ЄС на 2030 рік

EUbusiness

Європейська комісія представила свій план зменшення викидів парникових газів у ЄС щонайменше на 55% до 2030 р. порівняно з рівнем 1990 р. Про це повідомляє веб-сайт EUbusiness.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Цифровізація відсталих європейських галузей: коментар аудиторів ЄС"

Кліматична криза залишається визначальним викликом нашого часу. Останні 5 років були найтеплішими. Середня глобальна температура у 2019 р. зросла на 1,1° C вище доіндустріального рівня. Вплив глобального потепління беззаперечний, посилюються посухи, шторми та інші екстремальні погодні умови. У повідомленні Європейської комісії пропонується скоротити загальноєвропейський цільовий рівень викидів парникових газів (ПГ) щонайменше на 55% до 2030 р. порівняно з рівнем 1990 р. Ця мета ставить ЄС на збалансований шлях до досягнення кліматичної нейтральності до 2050 р.

Комісія представила свій цільовий план клімату на 2030 р., що складається з: повідомлення про посилення кліматичної мети Європи до 2030 р., супровідної оцінки впливу, загальноєвропейської оцінки національних енергетичних та кліматичних планів та змінену пропозицію щодо проєкту Європейського кліматичного закону з метою включення нової мети зменшення викидів до 2030 р.

У повідомленні передбачено низку необхідних дій у всіх секторах економіки для досягнення цього більш амбіційного шляху декарбонізації. У ній зазначено законодавчі акти, які Комісія перегляне для реалізації цієї мети:

  • система ЄС щодо торгівлі викидами,
  • регламент про розподіл землекористування,
  • зміна землекористування та лісове господарство,
  • директива про енергоефективність,
  • директива про відновлювані джерела енергії 
  • CO2 стандарти ефективності викидів для автомобілів та фургонів.

Після широких громадських консультацій та ретельної оцінки впливу Комісія запропонує відповідні законодавчі пропозиції до червня 2021 р.

Планується встановлення ціни на викиди, наприклад, шляхом розширення використання торгівлі викидами, що призведе до поліпшення макроекономічних результатів. Це не лише дасть економічний стимул для ефективного зменшення витрат на викиди, а також принесе доходи, які можна використовувати для зменшення оподаткування праці, капітальних вкладень та підтримки домогосподарств з низьким рівнем доходу. Витрати на опалення у домогосподарствах з низьким рівнем доходу є відносно вищим тягарем, ніж у домогосподарствах з високим рівнем доходу, а домогосподарства з низьким рівнем доходу частіше використовують такі сильно забруднюючі види палива, як вугілля. Соціальна політика та оновлення будівель допоможуть скоротити рахунки за опалення та електроенергію.

У ході виконання цієї політики особлива увага приділятиметься наданню підтримки найбільш незахищеним верствам суспільства. NextGenerationEU та Багаторічна фінансова база на 2021–2027 рр., з яких щонайменше 30% повинні бути присвячені видаткам, пов'язаним з кліматом, передбачають ряд інструментів для вирішення цього питання, таких як механізм справедливого переходу та фонд справедливого переходу, які підтримуватимуть вугільні та вуглецеві регіони. Хвиля реконструкції допоможе найбільш вразливим домогосподарствам та тим, кому загрожує енергетична бідність, скористатися енергоефективним житлом.

Зниження викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 р. вимагатиме значних додаткових інвестицій, декарбонізації виробництва електроенергії, промисловості та транспорту та підвищення енергоефективності будівель. Підраховано, що з урахуванням мети щорічні інвестиції в енергетичну систему мають становити близько 350 млрд євро в найближче десятиліття (2021–2030). Цей рівень інвестицій може дати вкрай необхідний стимул для сприяння довгостроковому відновленню від кризи COVID-19 на благо економіки та людей, адже ЄС планує витратити 1,8 млрд євро на допомогу в перезавантаженні економіки після збитків, завданих пандемією коронавірусу, і мінімум 30% буде витрачено на підтримку кліматичних цілей.

Нагадаємо, Урядовці взялися за порятунок екології.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати