09 липня 2020, 16:38

Київстар та Vodafone спільно використовуватимуть мобільні мережі

Прес-служба Мінцифри

Мобільні оператори Київстар та Vodafone Україна підписали Меморандум про наміри спільного використання пасивної та активної інфраструктури своїх мобільних мереж – тобто використання як каналів зв’язку, так і базових станцій та іншого обладнання. Результатом цього повинно стати прискорення розвитку покриття території України технологією LTE при збереженні запланованих обсягів інвестицій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд підтримав створення Міжгалузевої ради з питань цифрового розвитку".

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Зазначається, що надання громадянам доступу до якісного мобільного зв’язку та інтернету, особливо у сільській місцевості та на автодорогах  – стратегічно важливе питання для Президента України і Уряду, як було зазначено під час зустрічі Володимира Зеленського з мобільними операторами в червні цього року. Кооперація при  використанні мобільних мереж дозволить операторам уникати дублювання при будівництві мереж, що дозволить прискорити надання доступу до послуг 4G/LTE абонентам у малонаселених районах.

"Мінцифри вітає та підтримує спільні ініціативи операторів, особливо ті, що мають відчутний соціальний ефект. Завдяки спільному використанню інфраструктури мобільні оператори зможуть надавати якісніші послуги у сільській місцевості, де швидкісний мобільний інтернет залишається недоступним для багатьох мешканців. Це пришвидшить покриття технологією 4G території країни", - зазначив Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації України:.

Наразі компанії Київстар та Vodafone Україна визначають ділянки мобільних мереж та населені пункти для спільного використання інфраструктури. Оператори планують розпочати практичну реалізацію Меморандуму в листопаді-грудні 2020 року після погодження проєкту з боку державних органів.

Зокрема, з 2015 року і по цей час компанії Київстар та Vodafone Україна сукупно інвестували у розвиток технологій 3G та LTE/4G більше 50 млрд грн.

Нагадаємо, Раді рекомендують прийняти в цілому законопроект про публічні електронні реєстри.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати