19 серпня 2021, 10:15

Китай посилює правила Інтернету. Удар по гігантах

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Китайський регулятор опублікував законопроєкт, спрямований на припинення недобросовісної конкуренції в Інтернеті. Це наступний крок Пекіна в межах його широкомасштабного наступу на технологічних гігантів країни.

Читайте також: "Аутсорсинг патентної експертизи"

Правила, опубліковані Державною адміністрацією з регулювання ринку (SAMR), охоплюють безліч аспектів. Згідно з документом, онлайн-платформи не повинні використовувати дані, алгоритми та інші методи, щоб впливати на рішення користувачів. Компанії не зможуть перенаправити користувача на свій вебсайт, коли користувач переглядає інший. Крім того, оператори онлайн-платформ не повинні використовувати дані та алгоритми для збору й аналізу комерційної інформації. Компанії також не зможуть приховати негативні відгуки та просувати тільки позитивні відгуки покупців.

SAMR повідомив, що він може найняти зовнішні установи для аудиту даних, якщо певний оператор порушує вищевказані правила. Регулятор проводить консультації з громадськістю щодо нових правил до 15 вересня. Вони ще не набули чинності.

Це чергові кроки, зроблені китайською владою для приборкання домінування вітчизняних технологічних компаній. Нагадаємо, що в цьому році Alibaba, власник торгового сервісу AliExpress, отримав 2,8 млрд доларів штрафу за результатами антимонопольного розслідування. Це найвищий штраф в історії Китаю. SAMR також розслідує діяльність харчової компанії Meituan на предмет підозри в монопольній практиці. Крім того, минулого місяця SAMR заблокував план Tencent щодо злиття потокових платформ Huya і DouYu у зв'язку з антимонопольними проблемами.

Джерело:

Chiny zaostrzają przepisy dotyczące internetu. Cios w gigantów. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати