19 травня 2020, 18:51

КГС ВС провів перші судові засідання з використанням системи "EasyСon"

Судова влада України

30 квітня та 7 травня 2020 року у КГС ВС відбулися перші судові засідання в режимі відеоконференції за участі представників сторін поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв’язку "EasyСon".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Втрата членства у МТСБУ не звільняє страхову компанію від зобов’язань за договором, – суд"

Про це повідомляє Судова влада України.

Так, за результатами розгляду касаційних скарг у справах № 5023/5847/11 та № 922/3059/16 ухвалено постанови.

Як зазначається, 2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30 березня 2020 року № 540-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Так, зокрема, до ч. 4 ст. 197 ГПК України було внесено зміни, згідно з якими учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, яким визначено порядок подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, а також порядок підготовки та проведення судового засідання у режимі відеоконференції.

Система працює з 9 квітня 2020 року, і учасники судових процесів можуть звертатись із заявами про участь у засіданнях у режимі відеоконференції.

Нагадаємо, чоловіка засудили за надання завідомо неправдивих показань у якості свідка.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати