Кандидати в усиновлювачі ще до рішення суду зможуть прийняти дитину в родину. Відповідне рішення ухвалив Уряд, повідомила пресслужба Мінсоцполітики.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Затверджено урядовий план щодо впровадження Європейської професійної карти".
Оформлення “опіки до усиновлення”, коли дитина перебуває в Україні
Щоб оформити “опіку до усиновлення” над дитиною, кандидати в її усиновлювачі мають звернутися з відповідною заявою до служби у справах дітей, яка веде їхній випадок за місцем проживання (перебування) дитини.
У міністерстві розповіли, що рішення про опіку з подальшим усиновленням ухвалюється за умови, якщо кандидати мають позитивний висновок про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини та подали до суду заяву про усиновлення.
Служба у справах дітей, яка видала рішення про встановлення опіки, надсилає копію рішення до служби у справах дітей за місцем проживання кандидатів. Служба у справах дітей за місцем проживання відвідує родину, залучаючи до цього працівників центру соціальних служб або фахівця із соціальної роботи, для контролю умов виховання дитини.
В момент, коли рішення суду про усиновлення набуває чинності, опіка припиняється і дитина далі живе в родині на правах доньки або сина.
Оформлення “опіки до усиновлення”, коли дитина перебуває за кордоном
Як зазначається, кандидати в усиновлювачі подають заяву (подружжя — спільну) до служби у справах дітей за місцем свого проживання після того, як відбулося знайомство з дитиною. Служба у справах дітей розв'язує питання про призначення опіки та повернення дитини в Україну в родину кандидатів в усиновлювачі для продовження процедури усиновлення.
Строк дії рішення про “опіку до усиновлення” становить три місяці й може бути продовжений до набуття чинності рішенням суду про усиновлення дитини. Якщо кандидати упродовж трьох місяців не подали заяву до суду про усиновлення дитини, рішення про опіку скасовується, а родина знімається з обліку кандидатів в усиновлювачі.
Водночас служба у справах дітей так само відвідує родину для контролю умов виховання дитини, влаштованої під опіку.