13 листопада 2020, 18:54

Розсекречено: інтерв’ю з Артемом Ситником

А таємним спікером на Кримінальному форумі АПУ виявився директор НАБУ Артем Ситник. Денис Бугай говорив з ним про проблеми з рішеннями КСУ, підготовку детективів, етику і медійну політику НАБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Адвокат vs прокурор: принцип змагальності у практиці судів"

Денис Бугай: — Тут зібралися фахівці з кримінального процесу, але останнім часом ми почали спеціалізуватися і в конституційному праві, оскільки останнє рішення КСУ вносить серйозні зміни в питання кримінального процесу. Я б хотів поговорити про всі 3 рішення, які активно дискутуються в нашій спільноті. Перш за все, про визнання неконституційною ст. 366-1 ККУ. Які наслідки цього рішення для проваджень?

received_408197120346063

Артем Ситник: — Я б хотів звернути увагу на те, що ці рішення ми не розглядаємо як окремі. Це частина якогось великого плану, який почав реалізуватись ще в лютому 2019 р. Був цілий ряд послідовних рішень: скасування відповідальності за незаконне збагачення, потім скасування наших повноважень з подання позовів до суду про визнання угод недійсними, потім рішення про скасування указу, яким мене призначено на посаду. І так ми дійшли до рішення про скасування ст. 366-1 КК.

На момент прийняття КСУ цього рішення в нас було чимало справ, які ми зараз закриваємо, адже розуміємо, що після рішення КСУ законної можливості відмотати ситуацію назад немає. Ці справи вже втрачені. Така ж ситуація була стосовно незаконного збагачення, коли ми позакривали більше сотні справ.

Зараз основний виклик перед законодавцем у тому, щоб закон, який відновить відповідальність за неправдиве декларування, був схвалений в експертному середовищі. І треба розуміти, що якщо цей закон не буде прийнятий і не набере чинності до 31 грудня, 1 січня у всіх декларантів з’явиться можливість подати декларації. І може виникнути така ситуація, коли чиновники подадуть декларації до набрання чинності цим законом, і до цих декларацій не можна буде застосувати його положення.

Денис Бугай: — Ви згадали про незаконне збагачення. Там законодавець поновив склад злочину і ввів відповідальність. Разом з тим, ми не бачимо великої кількості підозр по новій статті. По попередній редакції було більше сотні проваджень. Що з ними зараз?

Артем Ситник: — Щоб імплементувати нову редакцію ст. 368 ККУ, потрібно, щоб люди знову награбували. Тобто у нас відбулась така певна амністія.

ЮГ: — Вже минув рік, як запрацював ВАКС. Як ви оцінюєте його роботу?

Артем Ситник: — У приміщенні ВАКС я особисто був один раз у день його відкриття. Єдине, що можу сказати, то це єдиний суд, у якому немає процесуального впливу ні з боку обвинувачення, ні з боку захисту. ВАКС зараз починає відчувати те, що ми відчували 5 років тому. Суд почав виносити вироки, дехто починає нервувати, з’являються конституційні подання про знищення цього суду. Але на моє переконання, створення цього суду було правильною ідеєю.

Переглянути інтерв’ю можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати