26 квітня 2021, 12:43

Кабмін визначив розмір компенсації за шкоду після вакцинації від COVID-19

Уряд затвердив порядок здійснення державної компенсації шкоди, пов’язаної з ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Паспорти вакцинації" та право на приватність"

Відповідний порядок, а також порядок використання коштів, спрямованих на здійснення державної компенсації були затверджені Постановою КМУ від 31 березня 2021 р. № 371.

Таким чином, Уряд виділив 55 920 тис. грн Міністерству охорони здоров’я на здійснення державної компенсації шкоди, пов’язаної з ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Документом визначено, що у разі встановлення особі групи інвалідності, пов’язаної із ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, виплата проводиться разово у таких розмірах:

  • 908 тис грн — для осіб з інвалідністю I групи;
  • 794 500 грн — для осіб з інвалідністю II групи;
  • 681 тис грн — для осіб з інвалідністю III групи;

У разі смерті особи, що настала внаслідок вакцинації, членам сім’ї, батькам, утриманцям померлого проводиться виплата згідно з цією постановою в розмірі 1,7 млн грн.

Причинний зв’язок інвалідності осіб з ускладненнями, що виникли після вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, буде  встановлюватися на підставі протоколу розслідування, що надаватиметься групою оперативного реагування на несприятливі події після імунізації, за формою, затвердженою МОЗ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати