Питання «паспортів вакцинації» наразі стає все актуальнішим у зв’язку з активною фазою програм вакцинації населення в усьому світі від COVID-19. Разом із тим питання введення таких «паспортів» викликає багато дискусій у контексті гарантій захисту прав людини, у тому числі й захисту права на приватність.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "РАУ звернеться до КМУ та МОЗ щодо внесення адвокатів до першочергового списку вакцинації від COVID-19"
Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого ВРУ з прав людини.
Зважаючи на те, що Рада Європи відіграє активну роль у розробці інструментів і досвіду для держав-учасниць з метою збереження спільних цінностей та принципів, 31 березня Генеральною секретаркою Ради Європи Марією Пейчинович Бурич урядам країн Європи направлено настанови щодо стандартів прав людини для вирішення питання про так звані «сертифікати вакцинації», яких держави-учасниці мають повністю дотримуватися, а також брати до уваги наукові напрацювання з цього питання.
Документом зазначається, що ризики – зокрема, ті, що пов'язані із обробкою даних про стан здоров’я особами, на яких не поширюються правила забезпечення конфіденційності, що є доцільними з огляду на чутливість таких даних, їхнім широким розповсюдженням та можливою спекуляцією цілями їхньої обробки – можуть призвести до підриву засад захисту даних. Обробка таких даних повинна здійснюватися у відповідності до критеріїв необхідності та пропорційності як щодо типу даних, які обробляються та передаються, так і щодо тривалості їхнього зберігання, а також критеріїв законності, мети, безпеки та інших критеріїв, визначених у Конвенції 108+.
Офіс Уповноваженого ВРУ з прав людини підтримує зазначений документ і наголошує на необхідності дотримання балансу між правом на приватність та заходами, націленими на засвідчення факту вакцинації, наявності імунітету або відсутності вірусу в організмі людини, зокрема для цілей подорожування.