12 червня 2020, 12:26

Кабмін схвалив програму дій і сьогодні внесе її у Раду

Урядовий портал

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні, 12 червня, прийняв постанову про затвердження програми діяльності Уряду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд напрацював понад 230 конкретних заходів для подолання наслідків кризи".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Так, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що проект має бути внесений до ВРУ уже сьогодні. "Підготовлений проект програми діяльності Уряду опрацьований спільно з комітетами Верховної Ради. За базу взяті передвиборчі програми Президента України та партії "Слуга народу", Укази Президента, напрацювання Кабінету Міністрів, спільні напрацювання комітетів Верховної Ради. Документ структурований та враховує усі вектори розвитку країни", - нагадав Прем’єр-міністр.

У програмі задекларовано продовження Україною шляху євроінтеграції за допомогою посилення курсу співпраці в рамках "Східного партнерства" та забезпечення відповідності України критеріям членства в ЄС, оновлення положень Угоди про асоціацію, впровадження визначених технічних та адміністративних стандартів НАТО.

Також передбачено, що Уряд продовжить цифровізацію державних послуг, зокрема, заплановано запровадження мінімум 200 державних послуг доступних онлайн. Також програма містить низку заходів, направлених на реінтеграцію тимчасово окупованих територій.

Як зазначається, фінансово-економічний блок програми передбачає продовження заходів щодо підтримки національного виробника та розробки й запровадження стимулів для розвитку бізнесу в Україні. Зокрема, профільні міністерства мають працювати за наступними напрямками:

- збільшення кількості зайнятих осіб у малому та середньому підприємництві;

- середньорічне зростання фізичних обсягів експорту щонайменше на 5%;

- збільшення питомої ваги експорту товарів до ЄС в загальному обсязі експорту товарів;

- здійснення переходу від експортно-сировинної спрямованості до технологічної;

- проведення прозорої приватизації державних підприємств;

- збільшення кількості зареєстрованих фермерських господарств, у тому числі сімейних фермерських господарств, за рахунок залучення фінансових ресурсів у здійснення їх господарської діяльності;

- 10% валового внутрішнього продукту України формуватиме ІТ-галузь;забезпечення фінансування сектору безпеки і оборони на рівні не менше 5% запланованого обсягу ВВП;

- оптимізація структури та чисельності податкових органів, та за іншими напрямками.

Соціальний блок програми концентрує увагу на наступних завданнях:

- щорічний перерахунок пенсій 11 млн пенсіонерів,

- спрощення порядку призначення субсидій,

- зростання кількості реабілітаційних установ, які надають послуги за принципом "гроші ходять за людиною", на 10%,

- підвищення розміру допомоги понад 32 тис. опікунам (піклувальникам) на 43 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тощо.    

Нагадаємо, на програму дорожнього будівництва цього року виділено понад 100 млрд грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати