19 лютого 2020, 16:07

Кабмін прийняв постанову про соціальне житло: що зміниться

Прес-служба Міністерства соціальної політики

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства соціальної політики України та прийняв постанову, яка зробить соціальне житло більш доступним.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінсоцполітики планує реформу геріатричних пансіонатів".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Як зазначається, уряд на своєму засіданні ухвалив постанову, якою передбачаються зміни до Порядку визначення величини опосередкованої вартості наймання (оренди) житла в населеному пункті, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 23 липня 2008 року № 682 "Деякі питання реалізації Закону України "Про житловий фонд соціального призначення".

”Особи, які потребують соціального захисту та мають недостатній для купівлі чи оренди житла дохід, зможуть бути взятими на соціальний квартирний облік та у подальшому отримати соціальне житло”, - наголосила Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

Як повідомляється основні зміни стосуються:

  • громадян, для яких соціальне житло є єдиним місцем проживання та середньомісячний сукупний дохід яких менший від величини опосередкованої вартості найму житла в населеному пункті та прожиткового мінімуму (зокрема, ідеться про осіб з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з інвалідністю, у тому числі внаслідок війни, реабілітованих осіб, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, громадян, житло яких визнане непридатним для проживання, багатодітних та молодих сімей, учасників бойових дій, громадян, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, пенсіонерів та осіб, які втратили працездатність та інші вразливі верстви.);
  • ВПО, які не мають житла для проживання або житло яких зруйновано внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Юлія Соколовська зауважила, що до ухвалення відповідних змін соціальне житло залишалося недоступним через невідповідність норм чинного законодавства вимогам ринку.

Нагадаємо, в Україні реорганізують казенні підприємства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати