19 жовтня 2022, 13:22

Кабмін ініціював зміни до законодавства, спрямовані на створення сприятливого інвестклімату

Преслужба Мінекономіки

Кабінет Міністрів України погодив проєкт змін до законодавства, покликаних збільшити надходження в економіку значних інвестицій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Верховна Рада прийняла Закон щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини"

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Відповідний проєкт змін до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» Уряд ухвалив на засіданні 18 жовтня. Документ буде відправлено на розгляд та прийняття Верховною Радою України.

«Рішення щодо оптимізації закону про значні інвестиції готувалося давно і в тісній співпраці з представниками українських та іноземних інвесторів. Головна мета – створити максимально сприятливий інвестиційний клімат. Нині це особливо актуально, з огляду на необхідність залучення інвестицій у рамках реалізації Плану відновлення України. Покращення українського законодавства у цій сфері, безсумнівно, збільшить інтерес інвесторів до нашої країни», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зокрема, законопроєктом пропонується розширити сфери, у яких може реалізуватися інвестиційний проект зі значними інвестиціями. Додано:

  • діяльність у сфері інформації та електронних комунікацій,
  • операції з нерухомим майном,
  • операції у сфері виробництва енергоефективних будівельних матеріалів, кліматичного обладнання та обладнання систем опалення, вентиляції, кондиціонування, гарячого водопостачання.

Для розширення кола залучених до процесу інвестування пропонується зменшити розмір інвестицій до інвестпроєкту, для реалізації якого може надаватися державна підтримка. Якщо згідно з чинними нормами закону обсяг інвестицій має перевищувати суму, еквівалентну 20 млн євро, то проектом змін пропонується зменшити її до 12 млн євро. Це дасть змогу долучатися до інвестування не лише великим підприємствам, а й середнім.

Інвесторам також буде надана можливість розпочати реалізацію проєкту до укладання спеціального інвестиційного договору та внести інвестиції на передпроектні роботи (підготовка документації, купівля земельної ділянки тощо) в обсязі 25% від загального розміру значних інвестицій.

Окрім цього, законопроєкт встановлює можливість та часові рамки для доопрацювання поданих інвестором документів та спеціального інвестдоговору.

Згідно із Законом України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», держава може надавати підтримку таким інвестпроектам у формі:

- звільнення від сплати окремих податків та зборів, відповідно до Податкового кодексу,

- звільнення від оподаткування ввізним митом нового устаткування (обладнання), що ввозиться для реалізації проекту,

- забезпечення переважного права землекористування ділянкою державної або комунальної власності для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати