01 грудня 2020, 18:00

Італія оштрафувала Apple на 10 мільйонів євро за оманливі твердження

Італія оштрафувала Apple на 10 мільйонів євро за оманливі твердження про водонепроникність iPhone.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Британські юристи почали роботу над юридичним визначенням поняття "екоцид"".

Про це повідомляє веб-сайт BBC.

Національний орган з питань конкуренції (AGCM) виявив, що твердження Apple не задовольняються у реальних умовах, адже заяви про водостійкість були дійсними лише для чистої води в лабораторних умовах.

AGCM також заявив, що Apple не покриває пошкодження за гарантією, незважаючи на те, що заяви про водостійкість, є "агресивною" практикою.

Реклама Apple обіцяла, що iPhone будуть водостійкими на глибині до 4 м (13 футів) протягом 30 хвилин. Претензії були подані на ряд телефонів протягом декількох років, від iPhone 8 до iPhone 11 та їх варіацій.

Національний орган з питань конкуренції постановив, що реклама - яка показувала, що айфони контактують з водою - вводить в оману. І не було зрозуміло, що в рекламі такі дії проводяться лише в умовах жорсткого контролю. До того ж компанія Apple завжди зазначала про те, що не рекомендовано занурювати телефони у воду дрібним шрифтом, а  також таким чином вказувала, що пошкодження рідини не покривається гарантією.

Італійська влада вирішила, що відсутність гарантійного покриття збитків, спричинених водою, порушила статті 24 та 25 Кодексу споживачів - про "агресивну комерційну практику" та "примус чи неналежний вплив".

Також зазначено, що дрібний шрифт гарантії виробника Apple не може бути використаний для обходу основних зобов'язань, коли продукт не працює так, як рекламується.

Apple було оштрафовано на 5 мільйонів євро за кожне з двох порушень. Компанія коментарів не надавала.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати