27 червня 2024, 17:33

Інна Богатих: Майже мільярд гривень лише коштами стягнуто Мін’юстом у дохід держави

Пресслужба Мін’юсту

Станом на сьогодні майже мільярд гривень лише коштами стягнуто Мін’юстом в дохід держави – 42 рішення про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб набрали законної сили. Про це повідомила пресслужба Мін’юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як безпечно користуватися загальнодоступними мережами Wi-Fi: пояснення Мін'юсту".

Заступник Міністра юстиції України Інна Богатих розповіла в ефірі телемарафону про санкційний механізм стягнення в дохід держави російських активів в Україні.

За її словами, в Україні не існує окремого реєстру для підсанкційних фізичних та юридичних осіб, а перші спроби з маскування активів російськими власниками розпочалися з 2014 року, коли останні переоформили власні активи на номінальних власників.

"У справах про стягнення активів трапляються випадки, коли власником у реєстрі відображено громадянина України або іноземця, а насправді актив контролюється громадянином росії або особою, яка підтримує російську агресію. Йдеться про тих осіб, щодо яких застосовано санкції, оскільки Міністерство юстиції України є центральним органом виконавчої влади, який відповідає за реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб, щодо яких застосовано санкції", зазначила заступник Міністра юстиції.

Інна Богатих пояснила, що власне санкція стягнення з’явилася в українському законодавстві з 24 травня 2022 року. Відтак після вказаної дати санкції застосовані до близько 13 500 осіб, з них санкція блокування до близько 11 000 осіб.

"Саме ці 11 тисяч осіб перебувають у полі зору Мін’юсту та підлягають перевірці на предмет можливості застосування щодо них санкції у виді стягнення. Це можливо в тих випадках, коли наявні відповідні підстави, визначені Законом України "Про санкції", а також за умови наявності активу, який перебуває на території України. Мін’юстом було встановлено, що приблизно 300 таких осіб мають активи в Україні та існують підстави для застосування щодо них санкції стягнення, однак лише близько 35 санкційних осіб/груп осіб мають значні активи в Україні – це станом на сьогодні. Робота триває, тому ця цифра може змінюватися", сказала вона.

Крім цього, на сьогодні Мін’юст подав 53 позови до Вищого антикорупційного суду. З них 22 щодо застосування санкції стягнення до осіб, які мають значні активи. Наразі вже 42 рішення про застосування санкції стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб набрали законної сили.

"На сьогодні стягнено: у вигляді грошових коштів майже 830 млн грн, у вигляді права вимоги – приблизно 41 млн грн, корпоративні права в 67 підприємствах та 200 об’єктів нерухомості, сотні об’єктів рухомого майна, історико-культурні цінності, зброю", резюмувала Інна Богатих.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати