13 січня 2025 року відбулося засідання Комісії з забезпечення проведення конкурсу з формування Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд затвердив Порядок оцінки наглядових рад держкомпаній"
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
За результатами загальнонаціональних онлайн-виборів до складу Ради увійдуть 15 з 40 претендентів, що набрали найбільшу кількість голосів. Згідно з пунктом 17 Положення про Громадську антикорупційну раду, Комісія вирішила вважати обраними таких кандидатів:
1. Гудименко Юрій Володимирович (Ветеранська сокира) – 65 222 голоси;
2. Ніколаєнко Тетяна Володимирівна (Незалежна антикорупційна комісія) – 43 515;
3. Шуба Анастасія Вадимівна (Антикорупційна сокира) – 40 281;
4. Соловйов Микита Олександрович (Антикорупційна сокира) – 39 860;
5. Штанков Микита Володимирович (Ветеранська сокира) – 39 724;
6. Бріт Ореста Павлівна (БОН) – 39 285;
7. Нишпорка Олена Іванівна (Антикорупційна сокира) – 39 231;
8. Чернов Олег Валерійович (Українське правниче товариство) – 37 829;
9. Костецький Максим Юрійович (Незалежна антикорупційна комісія) – 37683;
10. Біщук Віктор Павлович (Українське правниче товариство) – 37 612;
11. Трегуб Олена Миколаївна (Незалежна антикорупційна комісія) – 37 480;
12. Даценко Катерина Андріївна (Центр суспільного контролю) – 34 635;
13. Микитюк Антон Сергійович (Центр суспільного контролю) – 33 454;
14. Масюк Віталій Володимирович (Українське правниче товариство) – 32 948;
15. Прудковських Віктор В’ячеславович (Центр суспільного контролю) – 32 136.
Новий склад Ради продовжить реалізацію цивільного контролю нульової толерантності посадовців до корупції у секторі оборони для забезпечення прозорості, підзвітності та запобігання корупційним проявам в оборонному відомстві.
Як проходило голосування?
Загальнонаціональне онлайн-голосування за склад Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони відбулося 7 січня 2025 року з 9:00 до 21:00 на офіційному ресурсі відомства.
У виборах нового складу Ради взяли участь 101 215 українців – це рекордна активність, яка майже у 2,5 раза перевищує показники попередніх виборів 2023 року, коли проголосувало близько 41 000 громадян.
Як формувався список кандидатів та проходив відбір?
Процес висування кандидатів мав чіткі критерії. Подавати кандидатури могли громадські об'єднання, які були зареєстровані щонайменше за два роки до оголошення конкурсу. Важливою умовою була їхня статутна діяльність, що мала безпосередньо стосуватися запобігання та протидії корупції.
Кожна організація могла запропонувати до трьох кандидатів, що забезпечило різноманітність представництва. Для забезпечення прозорості організації-номінанти надавали публічні звіти про свою діяльність із розкриттям джерел фінансування за останній рік.
В результаті було сформовано список із 19 громадських організацій та 40 кандидатів, з яких виборці обрали 15 майбутніх членів Ради. Така кількість визначена Положенням про Громадську антикорупційну раду і покликана забезпечити ефективну роботу органу та репрезентативне представництво різних антикорупційних ініціатив.
Що далі
Невдовзі після офіційного оприлюднення результатів та затвердження складу Ради розпочнеться її перше засідання, де члени Антикорупційної ради оберуть із свого складу простою більшістю голосів присутніх:
• голову Антикорупційної ради;
• заступника голови Антикорупційної ради;
• секретаря Антикорупційної ради.
Голова, його заступник, секретар та інші члени Антикорупційної ради беруть участь у її роботі на громадських засадах. Члени Ради не мають посвідчень чи інших спеціальних документів, що посвідчують членство в Антикорупційній раді.
Члени Антикорупційної ради здійснюють свої повноваження особисто та не мають права делегувати свої повноваження щодо участі у засіданнях Антикорупційної ради та право голосу на них іншим особам, у тому числі іншим членам Антикорупційної ради. У разі неможливості участі члена Ради на засіданні, він має право висловити свою позицію у письмовій формі (електронному документі), яка оголошується головою Антикорупційної ради на засіданні перед голосуванням.