02 липня 2015, 12:30

Хід децентралізації обговорили на засіданні профільного Комітету Верховної Ради

Урядовий портал

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода в ході засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розповів про схвалення обласними радами перспективних планів формування територій громад та поінформував щодо звернень окремих органів місцевого самоврядування стосовно недотримання Методики формування спроможних територіальних громад при розробленні таких планів та з інших проблемних питань, які виникають у процесі добровільного їх об’єднання, повідомляє Урядовий портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В обговоренні цих питань взяли участь народні депутати України – члени Комітету та директори офісів реформ Київської та Дніпропетровської областей.

«Мінрегіон відстоював і буде продовжувати роз’яснювати всім суб’єктам важливість дотримання принципу добровільності в процесі формування спроможних територіальних громад. При цьому не тільки важливо отримати схвалені обласними радами перспективні плани, а ще більш важливо, щоб відбулося об’єднання відповідно до цих планів», - йдеться у повідомленні прес-служби міністерства.

В’ячеслав Негода нагадав, що за дорученням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка та за сприяння Мінрегіону у кожній області облдержадміністраціями визначено відповідального за впровадження реформ на рівні заступника голови облдержадміністрації та утворені робочі групи з впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад.

«За участі Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» (в рамках проекту USAID «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні») створено регіональні центри підтримки – Офіси з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування (утворено у 24 областях, в яких працює по 5 осіб - керівник і 4 експерти), завдання Офісів - всебічна допомога ОДА при розробленні проекту Перспективного плану формування територій спроможних громад області», - нагадав він.

Також заступник Міністра наголосив, що створено систему постійного консультування з представниками облдержадміністрацій, регіональних офісів реформ, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та їх регіональних відділень для супроводу пакетів реформ динамічним рухом на місцях.

«Завдяки злагодженій роботі вже 17 обласних рад станом на 01.07.2015 схвалили перспективні плани формування територій громад. Крім того, в областях розпочато процес добровільного об’єднання територіальних громад, які будуть готові вже восени обрати голову об’єднаної територіальної громади», - повідомив В’ячеслав Негода.

За його словами, протягом останніх двох місяців до Мінрегіону надійшли численні звернення органів місцевого самоврядування, народних депутатів громадських організацій тощо, які стосувалися процесу об’єднання територіальних громад, збільшення термінів проведення реформи та питань стосовно об’єднання конкретних громад.

Авторам звернень надано роз’яснення щодо повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування як суб’єктів об’єднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методики формування спроможних територіальних громад».

В’ячеслав Негода зазначив, що в процесі об’єднання виникають проблеми у громад тих областей, де облрадами не схвалено перспективні плани формування територій громад. Наразі Мінрегіоном вирішується питання, аби дати можливість об’єднатися тим громадам, які прагнуть цього.

За підсумками засідання було вирішено рекомендувати Мінрегіону проводити активну комунікаційну роботу в усіх регіонах України задля інформування населення, органів місцевого самоврядування та залучення їх до участі у процесі добровільного об’єднання територіальних громад, а також розповсюдження успішного досвіду щодо добровільного їх об’єднання. А Мінінформполітики забезпечити інформування населення у цьому напрямку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати