01 серпня 2019, 14:12

ГПУ уважніше розглядатиме звернення суддів

Прес-центр Судової влади України

Відповідно до наказу, підписаного Генеральним прокурором Юрієм Луценком, першому заступнику та заступникам Генерального прокурора, заступнику Генерального прокурора - Головному військовому прокурору, заступнику Генерального прокурора - керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури наказано в межах компетенції організувати роботу щодо належного розгляду звернень суддів з метою недопущення фактів незаконного тиску на них, порушення їхньої недоторканності та незалежності, а також ефективної співпраці з Вищою радою правосуддя з цих питань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Звіт Ради бізнес-омбудсмена: коротко про головне".

Про це повідомляє прес-центр Судової влади України.

Так, наказ Генеральної прокуратури України від 15 липня 2019 р. №126 "Про окремі питання організації роботи органів прокуратури щодо додержання вимог законодавства про гарантії недоторканності і незалежності суддів" ухвалений відповідно до вимог ст. 9 Закону України "Про прокуратуру", статей 73, 74 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", ст. 48 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" з метою забезпечення додержання вимог законодавства про гарантії недоторканності і незалежності суддів, недопущення випадків неправомірного тиску на судові органи, а також налагодження належної взаємодії з ВРП з цих питань.

Як зазначається, керівникам самостійних структурних підрозділів ГПУ, керівникам регіональних прокуратур наказано забезпечити надання до Департаменту забезпечення діяльності керівництва ГПУ (далі - Департамент) інформації про:

  • результати розгляду подань, рішень та інших документів ВРП про виявлення та притягнення осіб до встановленої законом відповідальності, діяннями яких порушено гарантії незалежності суддів, додержання вимог Кримінального процесуального кодексу України, а також повідомлень суддів про втручання в їх діяльність щодо здійснення правосуддя - одночасно з наданням їм відповіді (із копіями матеріалів);
  • стан досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень про злочини, передбачені статтями 375, 376, 377, 378, 379 КК України, - за запитом Департаменту;
  • результати службових розслідувань, проведених стосовно працівників органів прокуратури, діями яких порушено гарантії незалежності суддів, - за запитом Департаменту.

"На Департамент у взаємодії із відповідними самостійними структурними підрозділами покладено обов’язок забезпечити моніторинг та збирання даних щодо розпочатих кримінальних проваджень про злочини, вказані у п. 2 цього наказу; вжиття заходів щодо належного розгляду звернень Вищої ради правосуддя та суддів про втручання у суддівську діяльність, подань про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів тощо; систематичне опрацювання та узагальнення наданої інформації. Нагадаємо, що ВРП відповідно до ст. 73 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" вживає заходів реагування по повідомлення суддів про втручання у діяльність судді зі здійснення правосуддя", - зазначають у Судовій владі України

Водночас впродовж 2017-2018 рр. ВРП констатувала та вжила заходів реагування стосовно 130 повідомлень суддів про втручання.

Нагадаємо, питанням заміни місцевих прокурорів займатиметься новий очільник ГПУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати