Юридична фірма «Горецький та Партнери» оголосила про проведення стипендіального конкурсу серед студентів старших курсів, які навчаються за юридичними спеціальностями («Правознавство») у ВНЗ України всіх форм навчання. Презентація конкурсу відбулася сьогодні, 27.02.2020, у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За словами керуючого партнера фірми, адвоката Олега Горецького, конкурс проходитиме у два тури і полягатиме у вирішенні практичних завдань (юридичних кейсів). При цьому завдання спрямовуватимуться на виявлення казуального юридичного мислення учасників конкурсу, їх практичних навичок розуміння і фахового аналізу запропонованих комісією бізнес-ситуацій, кваліфікації правовідносин і застосування діючого законодавства, судової практики та юридичної доктрини до викладених у завданні обставин.
Переможців конкурсу визначатиме конкурсна комісія, до якої входять провідні адвокати ЮФ «Горецький і Партнери».
Водночас академічна успішність, громадська діяльність, наявність публікацій, рекомендаційні листи не впливатимуть на результати конкурсу.
«Необов’язково має бути правильна відповідь. Наше завдання – не отримати основну відповідь, а те, щоб ви вміли і навчилися думати, обґрунтовувати, пояснювати та захищати свою позицію. На моє переконання, в університеті повинні навчати саме думати і працювати», - зазначив пан Горецький.
Перший етап конкурсу проходитиме з 1 березня по 31 березня 2020 р. Результати першого туру будуть оголошені до 10 квітня 2020 р. Далі десять фіналістів першого туру будуть запрошені для участі у другому турі, який проходитиме з 10 квітня по 30 квітня 2020 р. в офісі ЮФ «Горецький і Партнери» у формі письмового вирішення нових практичних завдань та усного захисту запропонованих учасниками рішень.
Так, три переможця конкурсу отримають стипендії у таких розмірах:
- 1-е місце – 10 000 грн;
- 2-ге місце – 5000 грн;
- 3-тє місце – 2500 грн.
Крім стипендій, переможцям може бути запропоновано можливість проходження стажування впродовж 3-х тижнів в ЮФ «Горецький і Партнери» в позаурочний час.
Як долучитися до участі в конкурсі: необхідно ознайомитися з інформацією про проведення стипендіального конкурсу, заповнити анкету учасника і письмові завдання першого туру, і надіслати заповнену анкету з вирішеними завданнями до 31 березня 2020 р. на e-mail: e.andreikina@goretskyy.com.ua.
Також на заході виступили керівник господарської практики ЮФ «Горецький і Партнери», адвокат Святослав Святюк, керівник цивільної практики, адвокат Дарина Старовойтова, а також керівник кримінальної практики фірми, адвокат Ганна Щеннікова, які розповіли про особливості кожної практики, деталі конкурсу та наголосили на важливості отримання практичних знань та розуміння різноманітних напрямів у навчанні юристів.
Коментарі
Олег Горецький, керуючий партнер ЮФ «Горецький і Партнери», адвокат
- Я також був студентом, і мені завжди було цікаво слухати викладачів, які займаються практикою. Вони нам приносили реальні кейси. Книгу або теорію ми і так можемо прочитати – для цього особливо знань не потрібно.
На мою думку, такий конкурс – це можливість для студента зрозуміти:
- чи правильно він обрав шлях;
- визначитися зі спеціалізацією, оскільки студенти не завжди розуміють, яким напрямком хочуть займатися. Хтось хоче займатися господарською практикою, хтось - цивільною, хтось – кримінальною, але насправді вони можуть не розуміти до кінця, що це таке. Тому у них є можливість зрозуміти, у чому різниця, і для себе на майбутнє визначитися з напрямком;
- у кожного студента є можливість не просто пройти конкурс та отримати винагороду, а й реально працевлаштуватися в юридичній фірмі, яка розвивається, з реальними справами.
- Чи будуть в подальшому такі ж конкурси? І чи відбуватимуться вони тільки в Києві, чи й по всій Україні?
- Я думаю, що це тільки початок, який дасть змогу у майбутньому продовжувати розвивати цей напрямок чи у формі конкурсів, чи в іншій формі співпраці. Ми не зациклюємося тільки на Києві, дивимося на навчальну базу, на сам університет, його можливості, а також можливості студентів.
- Чи можливо також залучати іноземних студентів до цих конкурсів?
- Звичайно. Ми практикуємо співпрацю і з багатьма іноземними клієнтами, де потрібні різні знання мов. Тому для іноземних студентів це також буде можливістю отримання роботи.
Анатолій Колодій, професор, д.ю.н., директор навчально-наукового інституту «Юридичний інститут ДВНЗ КНЕУ імені Вадима Гетьмана», Заслужений юрист України
- Це надзвичайно важливий конкурс. На моє переконання, навчання має поєднуватися із практичною діяльністю.
Я знаю, що наразі розробляється концепція розвитку юридичної освіти. 18 березня мало б бути слухання у Комітеті з питань освіти, науки та інновацій. Їх перенесли на 7 квітня, але у цій концепції чітко зазначається магістральна думка на поєднання навчання із практикою. Тому конкурс – це однозначно дуже перспективна форма і навчання, і підготовка юристів.
На цьому ґрунтуються якраз і західноєвропейські стандарти – не тільки на діалектиці розуміння навчання, а й на практиці його засвоєння.