Вчора ввечері стало відомо, що НАБУ і САП викрили масштабну корупційну схему у Верховному Суді. Мова йде про схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Сьогодні відбувся відкритий брифінг керівників НАБУ і САП, на якому повідомили, що задокументована сума хабара близько 3 мільйони доларів.
"Детективи НАБУ отримали інформацію про злочинну схему ще з початку року, і провели надзвичайно складну роботу по документуванню діяльності цього бекофісу, який фактично прикривався наданням легальних юридичних послуг. Це певне адвокатське об’єднання, яке виступало посередниками між керівництвом суду і тими особами, які бажали за неправомірну вигоду вирішити свої питання у суді", - повідомив директор НАБУ Семен Кривонос.
Правоохоронці зафіксували, що 3 травня передали першу частину хабаря, а 15 травня — другу частину.
За словами керівника САП Олександра Клименка, на даний час затримано голову Верховного суду. Детективи будуть звертатися до Вищої ради правосуддя з клопотанням про забезпечення заходів кримінального провадження, оскільки без погодження ВРП затримати суддю не можна. Вживаються заходи щодо перевірки інших осіб і їхньої причетності до кримінального правопорушення. Повідомлення про підозру ще не вручили, відповідне повідомлення ще готується. Слідчі дії тривають.
Керівник САП Олександр Клименко та директор НАБУ Семен Кривонос на брифінгу заявили, що неправомірна вигода розміром близько 2.7 млн доларів США для Голови Верховного Суду та адвоката може бути частиною більш широкої схеми корупційного тиску на суди. За їх словами, виявити схему вдалося завдяки проникненню детективу НАБУ під прикриттям всередину злочинного угруповання. А епізод із «винагородою» для Голови Верховного Суду пов’язаний із ухваленням судом рішення в інтересах власника групи «Фінанси і кредит».
Раніше Рада суддів України опублікувала заяву щодо інформації про корупцію у Верховному Суді: "Ми не знаємо усіх подробиць справи, нам важко повірити, як заявляють у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, "в масштабну корупцію у Верховному Суді", де зараз тривають слідчі дії, але ми глибоко обурені тим, що судді Верховного Суду, які мали б бути взірцем для кожного судді України, можуть бути причетними до корупційних оборудок".
Згодом у Верховному Суді оголосили про створення організаційного комітету у складі 5-и осіб для висловлення недовіри голові ВС Всеволоду Князєву. Оргкомітет має організувати Пленум, де буде ініційовано питання про висловлення недовіри голові ВС.