17 січня 2023, 17:03

Головою суду може ставати найстарший суддя: законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону №8296-1 від 04.01.2023 "Про внесення змін до Закону України ''Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення процедури обрання суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Тимчасово припиняти судноплавство під час воєнного стану: Раді рекомендують прийняти законопроєкт".

Метою законопроєкту є вирішення проблем процедури обрання суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад, а також надання права Раді суддів України – звільнення судді з такої адміністративної посади у разі заняття адміністративної посади в суді більше ніж два повних строків поспіль.

Так, документ вносить наступні зміни:

1) змінами до статті 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначається наступний принцип заміщення вакантної адміністративної посади у суді: якщо збори суддів самостійно не можуть обрати голову місцевого суду, його заступника, голову апеляційного суду, його заступника, голову вищого спеціалізованого суду, його заступника на адміністративну посаду упродовж одного місяця з моменту виникнення вакантної посади, повноваження голови суду, заступника голови такого суду виконує найстарший за віком суддя цього суду до обрання на відповідну адміністративну посаду на зборах суддів цього суду відповідного судді, але не більше ніж 180 календарних днів з дня початку виконання повноважень.

Якщо збори суддів після закінчення 180-денного строку виконання найстаршим за віком суддею цього суду повноважень голови суду, заступника голови самостійно не можуть обрати на вакантну адміністративну посаду суддю, повноваження голови суду, заступника голови такого суду виконує наступний за віком суддя цього суду до обрання на відповідну адміністративну посаду на зборах суддів цього суду відповідного судді, але не більше ніж 180 календарних днів із дня початку виконання повноважень;

2) передбачається можливість дострокового звільнення Радою суддів України із адміністративної посади очільників судових установ у випадку недотримання обмежень визначених ч. 9 ст. 20 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", а саме щодо зайняття адміністративної посади суддею, який вже обирався на адміністративну посаду, в порядку передбаченому цим законом більше ніж два повних строки поспіль;

3) у Прикінцевих положеннях пропонується встановити, що в період дії воєнного стану в територіальній громаді, на території якої велися або ведуться бойові дії, і на виборах на адміністративні посади в судах, де жоден із суддів відповідного суду не виявив бажання займати таку посаду, строк повноважень діючого голови суду або його заступника/заступників за їх згодою продовжується на строк дії воєнного стану та 90 днів після його припинення чи скасування.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати