30 березня 2020, 12:45

Голова РСУ звернувся до влади щодо скорочення фінансування судової системи

Прес-служба РСУ

Голова Ради суддів України Богдан Моніч підписав відкритий лист до керівництва держави, у якому висловив позицію суддівської спільноти щодо ініціатив Уряду, які скеровані на вихід з кризи, що зумовлена пандемією коронавірусу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У прокуратурі планують запровадити систему електронного кримінального провадження".

Про це повідомляє прес-служба РСУ.

У листі, зокрема, зазначається, що розуміючи всю складність ситуації, пов’язаної з боротьбою з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, судова гілка влади з 16 березня 2020 року і до закінчення карантину в країні, запровадила особливий режим роботи судів, але не припиняє здійснювати свої функції.

Також повідомляється, що очільник Ради суддів Богдан Моніч висловив жаль, що відповідні ініціативи черговий раз здійснюються без консультацій із суддівським корпусом, без належного громадського обговорення, без належного інформування про очікуваний ефект від подібних змін саме за рахунок скорочення видатків на судову гілку влади.

"Незважаючи на це, судова гілка влади підтримує країну і розуміє, що має бути комплекс заходів із протидії епідемії коронавірусу в Україні та підтримки економіки, однак такі заходи мають переслідувати легітимну мету та відповідати вимогам правової визначеності", - констатує Богдан Моніч.

Щодо пропозицій, то як сказано у листі, судді сподіваються, що скорочення видатків та фінансування судової гілки влади, якщо і буде розглядатись, то з врахуванням мінімального терміну дії, а саме виключно на час карантину та із визначенням розміру суддівської винагороди в залежності від інстанційності суду.

Ознайомитися із відкритим листом можна за посиланням.

Нагадаємо, у прокуратурі планують запровадити систему електронного кримінального провадження.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати