29 квітня 2023, 10:30

Генпрокурори України та Болгарії підписали меморандум про співробітництво між відомствами

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Генеральний прокурор Андрій Костін провів зустріч із Генеральним прокурором Республіки Болгарія Іваном Гешевом. Вони говорили про розслідування воєнних злочинів, злочину агресії, геноциду, а також про шляхи посилення співпраці, повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Асоціація адвокатів України провела Антикорупційний форум 2023".

Так, Андрій Костін висловив вдячність Болгарії за підтримку резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, пов’язаних з агресивною війною росії, в яких засуджується незаконна анексія чотирьох регіонів України, а також напади на цивільних осіб і об'єкти у порушення міжнародного гуманітарного права.

"Як Генпрокурор, я особливо ціную передачу минулого року Болгарією звернення щодо ситуації в Україні до Міжнародного кримінального суду", – додав він.

Також генеральні прокурори підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Офісом Генерального прокурора та Прокуратурою Республіки Болгарія. Як зазначається, Меморандум сприятиме підвищенню ефективності співпраці та взаємодопомоги у розслідуванні та судовому переслідуванні тяжких міжнародних злочинів, вчинених росією в Україні. У межах його роботи сторони зобов’язалися: 

  • обмінюватися всіма наявними доказами та матеріалами, необхідними для судових процесів;
  • якнайшвидше виконувати запити про взаємну правову допомогу;
  • забезпечувати притягнення до відповідальності осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів, пов'язаних із російською агресією, на території держави, яка має юрисдикцію щодо відповідного злочину;
  • болгарська сторона на запит України збиратиме свідчення українців, які перебувають на території Болгарії;
  • а також співпрацювати у сфері професійної підготовки прокурорів в Україні та Республіці Болгарія та обміну передовим досвідом у здійсненні прокурорських повноважень. Обмінюватися інформацією про чинне законодавство та судову практику у сферах. Проводити спільні науково-практичні дослідження.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати