12 серпня 2020, 17:32

Гарантії військовослужбовцям: чи діють вони в умовах карантину

Вісник ДФСУ

В Україні, крім карантину, триває особливий період, який ніхто не відміняв.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Типові помилки при написанні скарг у сфері державної реєстрації".

Відповідно до постанови Верховного Суду України від 09.07.2020 р. "Про звільнення на підставі п. 2 ст. 36 КЗпУ" та ст. 119 КЗпУ (Кодекс законів про працю України) за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу осіб офіцерського складу, військову службу під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня його фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі, незалежно від підпорядкування і форми власності, та у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Тому усі передбачені трудовим законодавством гарантії для вказаної категорії осіб продовжують діяти і в умовах карантину. А припинення трудових відносин з ними з будь-яких причин, у тому числі й на підставі п. 2 ст. 36 КЗпУ, вважається порушенням законодавства про працю, за що передбачена адміністративна та фінансова відповідальність, встановлена ч. 7 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення та абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП України відповідно.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати