24 січня 2022, 19:07

Французький хірург хотів продати рентгенівський знімок як цифровий твір мистецтва

Французькому хірургу загрожує судовий позов і дисциплінарне звинувачення за спробу продати рентгенівський знімок відвідувача концерту, який отримав поранення під час нападу на мюзик-хол Bataclan в Парижі у 2015 р. Еммануель Масмежан, хірург-ортопед, оголосив на вебсайті Mediapart про продаж рентгенівського знімка як цифрового твору мистецтва без згоди пацієнта.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Гучний голос – не підстава для звільнення. Як британська викладачка відсудила 100 тис. фунтів стерлінгів"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Рентгенівський знімок, на якому зображено передпліччя пацієнта з кулею Калашникова, був попередньо проданий приблизно за 2776 доларів (2051 фунт) на вебсайті OpenSea, який спеціалізується на так званих цифрових зображеннях NFT. Згідно з описом Масмежана на OpenSea, пацієнт «мав відкритий перелом лівого передпліччя із залишком кулі Калашникова в м’яких тканинах».

Керівник паризьких державних лікарень Мартін Хірш підтвердив на своїй сторінці у Twitter, що на хірурга буде подано кримінальну та професійну скаргу за його «ганебне» і «скандальне» рішення. «Цей вчинок не відповідає здоровій професійній практиці, ставить під загрозу лікарську таємницю, суперечить цінностям AP-HP (паризьких лікарень) та державної служби», — написав Гірш у своєму повідомленні.

Еммануель Масмежан визнав, що продаж зображення був помилкою, і він шкодує, що не звернувся за відповідним дозволом до пацієнта. Він зазначив, що знімок вже зняли з продажу.

Довідково: OpenSea спеціалізується на продажу NFT. Використовуючи технологію блокчейн, що лежить в основі криптовалют, NFT є цифровими творами мистецтва, які не можна скопіювати. Минулого року токени «увірвалися» в мейнстрім і зараз продаються на великих аукціонах, щомісяця приносячи кілька сотень мільйонів доларів. Наприклад, перше SMS, надіслане мобільним телефоном у 1992 р., продали у грудні 2021 р. як NFT на аукціоні в Парижі за 107 тис. євро.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати