20 січня 2022, 19:14

Гучний голос – не підстава для звільнення. Як британська викладачка відсудила 100 тис. фунтів стерлінгів

Старша викладачка з фізики Ексетерського університету, яку звільнили через її гучний голос, отримала понад 100 тис. фунтів стерлінгів, після того як виграла позов про несправедливе звільнення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Парламент Великобританії визнав мізогінію злочином на підґрунті ненависті"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Доктор наук Аннетт Плаут пояснила, що у неї від природи гучний голос і стверджувала, що саме поєднання її «жіночості та гучності» стало причиною звільнення з Ексетерського університету. Плаут, яка працювала на факультеті фізики протягом 29 років, звинуватила університет в упередженому ставленні та розповіла, що почала приймати ліки від стресу, викликаного ставленням до неї колишнього роботодавця. Університет стверджував, що її звільнили через те, як вона комунікувала та вела справи з двома аспірантами, а також що це не має нічого спільного з її походженням або статтю.

Аннетт Плаут зазначила: «У мене від природи гучний голос. Тому я не можу відчувати, коли говорю голосно. Мій голос є цілком нормальним і прийнятним способом розмови серед людей середньої та східної Європи єврейського походження. У Нью-Йорку чи Німеччині, де я жила і працювала роками, про гучність мого голосу не згадували жодного разу. Тільки в Ексетерському університеті на мене тиснули, щоб змінити властиву мені характеристику. Я вважаю, що деякі старші співробітники університету та HR-менеджери наполегливо засуджують саме поєднання жіночності та гучності, оскільки це поєднання суперечить їхнім стереотипним уявленням про те, як повинна поводитися жінка».

Плаут отримала посаду в 1990 р. та була першою жінкою-академіком на факультеті фізики. Її двічі відсторонювали від роботи, перш ніж звільнили. Також їй заборонили спілкуватися з колегами або студентами, поки триває розслідування. Через це вона почувалася приниженою та ізольованою. Плаут зазначила, що все ще відчуває тривогу, зокрема через те, що університет планує оскаржувати рішення трибуналу. Викладачка хотіла б повернутися до роботи, але рішення трибуналу зробило висновок, що це непрактично, оскільки існувала «вкорінена упередженість щодо доктора Плаут у відділі кадрів та у вищих ешелонах університету».

Плаут відзначила, що вона висловилася не для того, щоб помститися університету, а щоб запобігти такому жорстокому поводженню з кимось іншим у майбутньому. Прес-секретар Ексетерського університету відповів: «Ми продовжуємо вважати, що в цих рішеннях є серйозні неточності, тому ми будемо оскаржувати це рішення до суду з питань зайнятості».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати