Держфінмоніторингом за результатами проведеного потягом 2019 року дослідження ризиків використання неприбуткових організацій у схемах відмивання злочинних доходів та/або фінансування тероризму оприлюднено огляд на тему "Використання неприбуткових організацій в незаконних цілях".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У які терміни виплачуються відпускні, якщо відпустка надається в стислі строки?".
За результатами дослідження виявлено, що неприбуткові організації можуть використовуватися безпосередньо з метою вчинення предикатного злочину та/або для відмивання коштів та/або фінансування тероризму, а також слугувати прикриттям для незаконної діяльності інших пов’язаних суб’єктів.
Перевагою у використанні неприбуткових організацій у злочинних схемах (вчинення предикатних злочинів, відмивання коштів, фінансування тероризму) є те, що злочинці можуть отримати подвійну вигоду: по-перше, створити засіб для таких незаконних дій і, по-друге, забезпечити прикриття своєї діяльності.
Так, відповідно до результатів проведеного Комітетом MONEYVAL в Україні 5-ого раунду оцінки національної системи протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення, Україна має доволі гарне розуміння своїх ризиків, пов’язаних із відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, але сектор щодо використання неприбуткових організацій в незаконних цілях потребує постійного оновлення знань.
Також, розуміння загроз та способів незаконного використання неприбуткових організацій та оцінювання відповідних ризиків дозволить розглядати ймовірність використання терористами таких організацій.
Зазначається, що результати даного огляду можуть бути використані для зменшення потенційних ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму та унеможливлення використання неприбуткових організацій у незаконних цілях.
З представленим оглядом можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу за посиланням.
Нагадаємо, в Україні завершується процес підготовки регіональних стратегій розвитку.