16 листопада 2021, 19:08

Фінляндія планує дозволити працівникам дізнаватися зарплати колег, щоб усунути гендерний розрив у виплатах

Уряд Фінляндії, щоб подолати розрив у заробітній платі між чоловіками та жінками, планує прийняти новий закон, який дозволить працівникам дізнаватися, скільки заробляють їхні колеги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Португалії роботодавцям заборонили турбувати працівників у неробочий час"

Про це повідомляє вебсайт Reuters.

«Центральним питанням у програмі уряду є усунення невиправданих розривів в оплаті праці. Тепер проблема вирішуватиметься суворо», – зазначив Міністр із питань рівності Томас Бломквіст. Очікується, що законопроєкт буде ухвалений у Парламенті до виборів у квітні 2023 р.

Згідно з рейтингом рівності в оплаті, проведеним Організацією економічного співробітництва та розвитку, за 2020 р. у Фінляндії жінки в середньому заробляли на 17% менше ніж чоловіки. Це один з найбільших розривів у ЄС. У дослідженні Фінляндія опинилася на 37 місці, хоча гендерна рівність у країні займала перше місце в політичному порядку денному протягом десятиліть.

В офісі Омбудсмана з питань рівності зазначають, що причиною розриву в заробітній платі є поділ ринку праці на «чоловічі» та «жіночі» професії, а також те, що чоловіки рідше беруть відпустку для догляду за дитиною, ніж жінки. Окрім того, жінок не так часто підвищують на роботі. 

Водночас ідею законопроєкту критикують профспілки, які хочуть ще більшої прозорості, а в найбільшій організації роботодавців заявляють, що новий закон викличе більше конфліктів на робочих місцях. Противники проєкту закликали дозволити надання інформації про розрив у зарплатах на добровільній основі. «Обов'язкова публікація такої інформації призведе до загальної цікавості та погіршення робочої атмосфери»,  – зазначила старша юрисконсультка організації Катя Леппанен.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати