В ЄС названа розумна ціна вакцини. В Європарламенті під час слухань було названо ціновий діапазон вакцини проти коронавірусної інфекції, який парламентарії вважають розумним і обґрунтованим. Він варіюється від 5 до 15 євро за дозу. Таку ціну в ЄС вважають обґрунтованою. Таку інформацію повідомляє агентство Reuters.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За словами Сью Міддлтон, президента виконавчої ради Vaccines Europe, за одну дозу препарату ціна 5-15 євро цілком розумна. Vaccines Europe представляє великі фармкомпанії, а також є частиною Європейської федерації фармвиробників і асоціацій (EFPIA).
Зараз ЕМА контактує з 38 потенційними компаніями-виробниками вакцин від COVID-19. Про це на слуханнях в парламенті Євросоюзу повідомив Фергус Свіні, керівник Цільової групи з клінчних досліджень і виробництва EMA.
Японія. Уряд Японії розглядає можливість проведення безкоштовної для всіх резидентів країни вакцинації від коронавіруса. Про це 2 вересня повідомило інформаційне агентство Kyodo. Як заявив чинний прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, уряд має намір домогтися, щоб всі жителі держави отримали вакцину до кінця першої половини 2021 року. При цьому пріоритет буде віддаватися тим, хто знаходиться в групі ризику - літнім людям, медичним працівникам, пацієнтам із серйозними захворюваннями. Відповідатимуть за проведення вакцинації муніципалітети. Які саме вакцини будуть використані, поки залишається неясним, тому що роботу над їх створенням ведуть багато країн. Однак влада вважає, що фінансування закупівель вакцин може здійснюватися за рахунок резервних фондів держбюджету. Розглядається можливість фінансових та інших компенсацій на випадок, якщо вакцинація призведе у когось до проблем зі здоров'ям. Рішення про використання коштів резервних фондів для посилення боротьби з негативними наслідками пандемії COVID-19 прийняли в уряді Японії 15 вересня передає The Mainichi. У заяві зазначено, що уряд виділить $ 15,5 млрд з резервних фондів, запланованих на 2020 рік. Екстрене фінансування отримають місцеві органи влади для забезпечення достатньої кількості ліжко-місць для пацієнтів з COVID-19. Також передбачено фінансування програм безвідсоткового кредитування домогосподарств, доходи яких різко впали через пандемію.
Повідомляється також, що уряд надасть допомогу медичним закладам в рамках підготовки до сезонного грипу і направить фінансування на розробку і закупівлю вакцин проти COVID-19.
Україна. Міністерство фінансів України на 2021 рік передбачило 2,6 млрд грн. для придбання вакцин проти вірусу SARS-CoV-2. Загальна сума, що закладена в Держбюджеті-2021 для протидії COVID-19, становить 19,4 млрд грн. Таку інформацію озвучив Сергій Марченко, керівник Мінфіну під час брифінгу. Він також заявив, що планується виділити 1 млрд гривень для організації захисту від коронавіруса в навчальних закладах України. Крім того, глава Мінфіну оголосив, що витрати на охорону здоров'я в наступному році виростуть на 27 млрд гривень. В цілому витрати на медицину складуть 4,2% від ВВП країни, це суттєво менше, ніж раніше обіцяли в уряді і Верховній Раді. Спочатку планувалося, що витрати на охорону здоров'я складуть не менше 5% від ВВП. Однак, як заявили в Мінфіні, такий рівень витрат поки недосяжний. Досягти цієї позначки планують до 2023 року шляхом поступового збільшення витрат. «На наступний рік закладено 4,2% ВВП, в порівнянні з 3,4%, як це було в цьому році. Поступово ми плануємо збільшити витрати до 5% ВВП», - пояснив глава відомства.
У Верховній Раді України 21 вересня презентували проект Державного бюджету на 2021 рік. Він вийшов досить спірним, особливо в частині фінансування медицини, якщо враховувати, що продовжується епідемія коронавірусної інфекції. Питання у депутатів викликала стаття витрат на закупівлю вакцин і проведення вакцинації населення. Як стверджує голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, закладена в бюджет сума в 2,6 млрд грн є недостатньою, враховуючи вартість вакцин.
"Занепокоєння викликають і вимагають пояснення витрати на вакцинацію. Якщо ми порахуємо орієнтовну вартість вакцини, то такі витрати закладаються в обсязі десь на 2 млн наших громадян. А що робити всім іншим? ..." - сказав Гетманцев. Розкритикував голова Комітету і витрати на фінансування медицини в цілому. Він вважає, що закладена в бюджет сума є недостатньою і звинуватив укладачів в маніпуляціях.
"Давайте візьмемо витрати на медицину, на жаль, ми не бачимо того істотного підвищення витрат, якого вимагає протидія коронавірус, і медична реформа. При цьому у нас Мінфін, мені здається, вдарився в маніпуляції, тому що він вважав збільшення витрат на кшталт на 57% , але порівняв план початку 2020 роки без перегляду бюджету в квітні. Якщо порахувати з переглядом бюджету в квітні, то насправді витрати збільшуються всього на 0,1% ВВП і становлять на сьогодні 4,3% ВВП на медицину", - пояснив голова Комітету ВР.
За місяць після оголошення карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції в Україні створили спеціальний фонд для подолання наслідків епідемії. Задля його наповнення від квітня зменшено фінансування низки державних програм. У фонді акумулювали майже 66 млрд гривень, які від початку мали піти на заходи з запобігання епідемії та на компенсацію її наслідків. Однак у підсумку левову частку коштів, а саме 35 млрд, передали на будівництво доріг. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що такий крок, мовляв, підтримає людей і зменшить тиск на економіку. Експерти критикують нецільовий розподіл коштів із антиковідного фонду та вказують на корупційні ризики.
Тепер, коли кількість хворих щодня зростає, а уряд запроваджує чергові карантинні обмеження, виникають питання: На скільки ефективно витрачаються гроші з «ковідного» фонду? Чи доцільно їх було перерозподіляти на велике будівництво, допоки країна не поборола епідемію? Та за які гроші долати коронавірус і його наслідки у майбутньому?