05 вересня 2023, 12:35

ФДМУ: Україну запросили до міжнародної асоціації управителів держнерухомістю

ФДМУ

ФДМУ стане членом мережі Нерухомості – PuRe-net, асоціації державних органів, що управляють державною нерухомістю в країнах-членах ЄС. Таку пропозицію отримали представники Фонду під час зустрічі із заступником голови OGRPA – Офісу з представництва інтересів уряду в майнових справах (Чехія) Радеком Лежатка, зазначили у ФДМУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За тиждень ФДМУ залучив понад 42 млн грн інвестицій від приватизації держмайна".

Як зазначається, OGRPA та ФДМУ націлені на довгострокову співпрацю, зокрема в питаннях обміну досвідом з управлінням державною нерухомістю через прозору оренду. 

"OGRPA також готовий поділитись з українськими колегами досвідом створення реєстру адміністративних будівель, що перебувають у власності чи користуванні держави. Переваги наявності такого ресурсу для державних установ, з досвіду чехів, очевидні: детальна та актуальна інформація про будівлі, огляд витрат і доходів від оренди, можливість оцінки ефективності користування об’єктами, а також моніторинг", – ідеться в повідомленні.

У ФДМУ зазначили, що активно займаються створенням Фонду інвестиційної нерухомості. Сьогодні в Україні в державній власності перебуває понад 8 млн кв. м нерухомості, тому ФДМУ має ціль консолідувати ці активи та запровадити механізми їх ефективного використання.

"Активізація оренди держмайна – це один зі здобутків нашої команди за останній рік. З вересня 2022 року оренда принесла до бюджету понад 670 млн гривень. Якщо порівняти дохід від оренди за липень минулого року і поточного, цей показник зріс в 3,3 раза: 21 млн грн на противагу 70 млн грн. Фонд є найбільшим орендодавцем в Україні. І за цей рік держава уклала понад 1700 нових договорів оренди – це можливість для українських підприємців запускати нові бізнеси, створювати робочі місця та підтримувати нашу економіку. Ефективна та зрозуміла система управління державною нерухомістю може приносити ще більше доходів нашій державі на постійній основі", – вказала заступниця голови ФДМУ Людмила Дараган.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати