23 липня 2015, 17:18

ФДМ розраховує до кінця літа впровадити принцип "голландських аукціонів" за малої приватизації

Інтерфакс-Україна

Фонд державного майна України планує до кінця літа поточного року розпочати продаж об'єктів малої приватизації за принципом "голландських аукціонів", а у вересні-2015 запустити онлайн-майданчик таких аукціонів із можливістю участі у них фізичних осіб.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Такі плани оприлюднив голова ФДМ Ігор Білоус під час круглого столу" Реформування оцінки майна і оціночної діяльності. Обговорення проекту закону України ««Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні»" в Києві в четвер, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Я думаю, що до кінця літа ви спостерігатиме абсолютно новаторський запуск – це продаж об'єктів за методом голландського аукціону", – сказав він, звертаючись до представників оцінювачів.

В. Білоус зазначив, що за допомогою "голландських аукціонів" ФДМ розраховує продати об'єкти, які не вдалося продати раніше.

Планований до впровадження в Україні принцип голландських аукціонів продажу держмайна передбачає, зокрема, гарантійний внесок на рівні 10% і попередній відбір учасників для уникнення участі у таких аукціонах непрозорих і сумнівних покупців, уточнив В. Білоус.

"Дуже сподіваюся, що вже у вересні ми запустимо он-лайн платформу. Все буде відбуватися доступно, фактично кожному. Ми хочемо допустити до аукціонів фізичних осіб", – сказав В. Білоус, відзначивши високий на сьогодні інтерес закордонних інвесторів до українських об'єктів малої приватизації.

Крім того, за його словами, для забезпечення необхідного фінансування ФДМ розраховує, за прикладом Грузії та Азербайджану, запровадити можливість надання послуг на комерційній основі, що надасть можливість, зокрема, підвищити рівень оплати праці працівникам,

"Зрештою, я намагатимуся вирвати якийсь відсоток від продажу, приватизації та оренди, що залишатиметься Фонду" – зазначив В. Білоус.

За його словами, пріоритетними для приватизації в 2015 році є такі об'єкти з держчасткою як Одеський припортовий завод (ОПЗ), а також три-шість теплових електроцентралей (ТЕЦ), зокрема, Одеська ТЕЦ, Миколаївська ТЕЦ і Херсонська ТЕЦ.

Крім того, серед пріоритетних контрольні держпакети шести обленерго таких міст, як Запоріжжя, Харків, Черкаси, Миколаїв, Хмельницький та Тернопіль, додав він.

"Якщо пощастить у цьому році, то і "Центренерго", там є деякі нюанси та проблеми, – якщо не пощастить, значить будемо готуватися краще, щоб продавати його вже в наступному році", – зазначив В. Білоус.

Також, окрім зазначених пріоритетних до приватизації ФДМУ об'єктів, у 2015 році, швидше за все, будуть виставлені на продаж держчастки і пакети акцій таких підприємств, як "Сумихімпром", Запорізький титаномагнієвий комбінат" (ЗТМК), київський "Президент-Готель" тощо, додав він.

"Усе разом - близько 40 об'єктів - планується вивести на ринок, і якщо ми впораємося з нашою програмою продажу за "голландським аукціоном", компаній буде в рази більше, оскільки ми запустимо це в онлайні" – резюмував В. Білоус.

Як повідомлялося, раніше ФДМ, зокрема наказом №857 від 15 червня 2015 року, затвердив перелік з 30 об'єктів групи "Е", частки держави у статутному капіталі яких підлягають приватизації за участю Фонду та його регіональних відділень у 2015 році.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати