15 квітня 2022, 13:10

Рада офіційно визнала дії, вчинені рф, геноцидом Українського народу

Верховна Рада прийняла Постанову про визнання злочинів росії проти України - геноцидом українського народу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні створять Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин"

Проєктом Постанови пропонується схвалити Заяву Верховної Ради України «Про вчинення російською федерацією геноциду в Україні». Цією заявою Верховна Рада України визнає дії, вчинені Збройними силами російської федерації та її політичним і військовим керівництвом під час останньої фази збройної агресії російської федерації проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, геноцидом Українського народу.

Що мається на увазі під геноцидом:

Згідно з Конвенцією 48-го року про попередження злочину під геноцидом маються на увазі дії, в яких умисел знищити повністю, або частково певну групу, етнічну, релігійну, національну тільки тому, що люди належать до цієї групи.

Серед ознак геноциду є:

  • вбивства
  • нанесення тяжких тілесних ушкоджень
  • створення таких умов, які ведуть до знищення окремої етнічної, релігійної або національної групи
  • насильницьке переміщення дітей з однієї грпи - в іншу.

Стосовно цих ознак - то всі вони присутні у злочинних діях російської федерації проти України.

Парламент також звертається до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів та 8 парламентів іноземних держав щодо визнання вчинення російською федерацією геноциду Українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів на території України.

Проєктом Постанови доручається Голові Верховної Ради України забезпечити невідкладне направлення тексту Заяви до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав.

Голові Верховної Ради України надаються повноваження звернутися до Генеральної прокуратури, Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції України щодо невідкладного вжиття заходів для належного документування фактів вчинення Збройними силами російської федерації та її політичним і військовим керівництвом геноциду Українського народу, злочинів проти людяності, воєнних злочинів, інших тяжких злочинів на території України, та ініціювання притягнення до відповідальності усіх винних осіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати