Відмова національних органів влади перевести засуджених осіб до установ виконання покарання, розташованих ближче до місця проживання їхніх родин, становило порушення права на повагу до приватного та сімейного життя.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Україна проти Росії щодо Криму: слухання у Великій Палаті ЄСПЛ 11 вересня".
Так, ЄСПЛ ухвалив рішення у справі "Авсар і Текін проти Туреччини" (заяви №19302/09 та №49089/12), зазначає "ECHR.Ukrainian Aspect".
Абдулкеріма Авсара та Абдулкеріма Текіна було засуджено до довічного позбавлення волі за тероризм та сепаратизм. Кожен з них подав клопотання до Міністерства юстиції про переведення до в’язниці, розташованої ближче до місця проживання родини, обгрунтовуючи прохання різними причинами.
Як зазначається, обидва клопотання були відхилені. Оскарження відмов у суді успіху не мало. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, чоловіки звернулися до ЄСПЛ. Вони скаржилися на відхилення їх запитів про переведення до в’язниць, що були розташовані ближче до їх родини.
У результаті Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив 6 тис. євро відшкодування моральної шкоди кожному із заявників.
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Авсар і Текін проти Туреччини" (заяви №19302/09 та №49089/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, народження другої дитини ЄСПЛ врахував як підставу для відновлення батьківських прав щодо першої.