10 вересня 2019, 13:40

ЄСПЛ присудив €10 тисяч за скасування шлюбу між чоловіком та його своячкою

"ECHR.Ukrainian Aspect"

Скасування шлюбу заявників, які були одружені більше десяти років, непропорційно обмежувало їхнє право на укладення шлюбу у тій мірі, що порушувало саму сутність права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Призначення покарання за сукупністю вироків, ухвалених в різних країнах, не діє, - ЄСПЛ".

Такий висновок зробив ЄСПЛ у справі "Теодору та Цоцору проти Греції" (заява №57854/15), зазначає "ECHR.Ukrainian Aspect".

Так, після розірвання шлюбу Георгіос Теодору одружився на Софії Цоцору - сестрі колишньої дружини. Через рік колишня дружина подала скаргу до прокуратури на цей шлюб, вважаючи його недійсним. Через п’ять років після укладення шлюбу суд його скасував на підставі цивільного кодексу Греції, який забороняв шлюб між особами, спорідненими по боковій лінії до третього коліна (на підставах дотримання правил пристойності і поваги до інституту сім’ї). Оскарження судового рішення тривало ще п’ять років, але успіху не мало.

Посилаючись на ст. 12 (право на шлюб) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Теодору та Цоцору звернулися до ЄСПЛ.

У Страсбурзі зауважили, що заявники не мали жодних перешкод до укладення шлюбу. Законодавство Греції встановило ряд процесуальних вимог до укладення шлюбу. Зокрема, особи, які мали намір укладати шлюб, повинні були оголосити про свої наміри публічно. І після публікації відповідного оголошення не було висунуто жодних заперечень. Навіть колишня дружина більше року не подавала скарг. Органи влади повинні були перевірити, чи були виконані законні умови для надання дозволу на укладення шлюбу і вони видавали дозвіл на укладення шлюбу лише в тому випадку, якщо вони вважали, що ці умови були виконані.

Крім цього, у справі відповідні органи влади також не висловлювали жодних сумнівів. Водночас, відносини заявників, що виникали з їхнього шлюбу, визнавалися протягом більше десяти років. Заявники не були кровними родичами та не мали спільних дітей, тож біологічні міркування також не мали ваги в даній справі.

Зрештою ЄСПЛ постановив, що скасування шлюбу заявників непропорційно обмежило їхнє право на шлюб в мій мірі, що порушувала саму сутність цього права. Суд постановив, що Греція має виплатити заявникам спільно 10 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

Читайте також: "Працівника не можна звільнити під час відпустки: рішення КСУ".

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Теодору та Цоцору проти Греції" (заява №57854/15) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати