Навіть якщо іноземець народився та усе своє життя прожив у Європі разом із родиною, це не буде перешкодою для його висилки з країни та наступної заборони в’їзду. Також немає порушення права людини на повагу до сімейного життя.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Межі перегляду верховним судом рішень нагадав ЄСПЛ".
Принаймні таку позицію висловив Європейський суд з прав людини у рішенні у справі "Азеркане проти Нідерландів" (заява № 3138/16), передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".
Зазначається, що громадянин Марокко Халід Азеркане, який народився у 1993 році і все життя проживав у Нідерландах, мав родину (батьки, брати і сестри або мали громадянство Нідерландів або право на проживання в цій країні) втратив посвідку на проживання.
Точніше, заступник міністра безпеки та правосуддя у 2013 році відкликав посвідку на проживання Азеркане та наклав заборону на в’їзд у країну протягом десяти років, визнавши його загрозою для громадського порядку та безпеки у зв’язку з серією обвинувальних вироків за напади, крадіжки, домашнє насильство та озброєне пограбування.
Так, чиновник визнав, що Халід мав певний рівень сімейного життя з батьками в Нідерландах, але вважав, що він також мав зв’язки з Марокко, звідки були родом його батьки, що він бував в країні, його сім’я проживала там.
Таке рішення Азеркане безуспішно оскаржував в національних судах. І навіть після остаточної постанови у 2015 році, він не змінив своєї антисоціальної поведінки, отримавши ще два засудження за незаконне володіння вогнепальною зброєю.
Водночас, протягом періоду з 2014 до 2018 року органи влади Нідерландів безуспішно намагалася отримати проїзний документ для Азеркане в консульстві Марокко в Роттердамі і згідно з останньою доступною інформацію, такий документ так і не був виданий.
Тим часом Азеркане звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на рішення про скасування його посвідки на проживання та заборону в’їзду, стверджуючи, що він залежав від своїх батьків, які проживали в Нідерландах. Також він посилався на те, що в нього майже не існувало зв’язків із Марокко.
Але суд у Страсбурзі не побачив порушення конвенційних гарантій у разі висилки заявника та виконання заборони в’їзду.
Читайте також: "ЄСПЛ: захист від обвинувачення чи наклеп на свідка: коли підсудний наговорив зайвого".
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Азеркане проти Нідерландів" (заява № 3138/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.