Навіть якщо виправдувальний вирок змінюється в апеляції на обвинувальний, відмова допитати свідків не завжди складає порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ЄСПЛ: адвокатам, яким перешкоджали в отриманні гонорару, держава виплатить по €10 тис".
Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі "Цирніт проти Латвії" (№ 69019/11), передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".
Як зазначається, Ілоні Цирніт було пред’явлено обвинувачення у привласненні та відмиванні коштів, в рамках якого суд заслухав підозрювану та 11 свідків.
Так, перша інстанція виправдала жінку (суд вважав, що об’єктивна сторона злочину була встановлена, але було неможливо встановити поза всіма обґрунтованими сумнівами, що І.Цирніт мала намір привласнити кошти.
Але кримінальна палата верховного суду скасувала таке рішення та визнала жінку винною за обома звинуваченнями. При цьому суд відхилив клопотання адвоката обвинуваченої про виклик трьох свідків, яких адвокат хотів ще раз допитати щодо свідчень наданих під час досудового розслідування, і які суд не розглядав.
Зрештою І.Цирніт отримала покарання – шість років ув’язнення умовно із конфіскацію майна. Оскарження цього вироку успіху не мало.
Тоді жінка звернулася до ЄСПЛ. Посилаючись, зокрема, на статтю 6 § 1 та 3 (d) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона скаржилася на те, що апеляційний суд, який засудив її після виправдувального вироку в суді першої інстанції, не допитав одного з ключових свідків обвинувачення та перешкоджав стороні захисту посилатися на заяви цього свідка, зроблені під час досудового слідства.
Але суд у Страсбурзі констатував відсутність порушення конвенційних гарантій.
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Цирніт проти Латвії" (№ 69019/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, ЄСПЛ визначив ціну помилкового убивства під час спецоперації правоохоронців.