30 вересня 2022, 18:41

ЄС засуджує російські псевдореферендуми на українських територіях: Верховний представник Жозеп Боррелль виступив із заявою

Пресслужба Європейської комісії

Європейський Союз якнайрішучіше засуджує незаконні фіктивні референдуми, проведені в частинах Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей України, що тимчасово та частково окуповані росією.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Meta викрила масштабну мережу дезінформації росії, яка маскувалась під відомі західні видання"

Про це заявив від імені Європейського Союзу Верховний представник Жозеп Боррелль.

Він підкреслив, що ЄС не визнає і ніколи не визнаватиме ці незаконні «референдуми» та їх сфальсифіковані результати, а також будь-які рішення, ухвалені на основі цих результатів, і закликав всіх членів ООН зробити те саме.

"Організувавши ці незаконні фіктивні референдуми, росія має на меті змінити міжнародно визнані кордони України силовим шляхом, що є явним та серйозним порушенням Статуту ООН. Їхній результат є нікчемним та не може мати жодних правових наслідків. Проведені росією незаконні фіктивні референдуми не мають легітимності та є відвертим порушенням міжнародного права, а також міжнародних зобов’язань росії. Вони були проведені під час ведення росією загарбницької війни проти України та спрямовані на анексію росією окупованих територій України. Вони порушують Конституцію України та її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність",- йдеться у заяві.

Незаконні фіктивні референдуми, проведені росією в Україні, відбулися на тлі широкомасштабних і систематичних порушень прав людини, а також залякування громадян України з боку росії та нелегітимно призначеної влади на окупованих територіях України. "Відтак, ці незаконні «голосування», проведені під тиском та поспіхом, не є волевиявленням людей, які проживають у цих регіонах України. ЄС високо оцінює мужність жителів України, які виступили проти «референдумів» і продовжують опиратися російській окупації. Усі причетні до організації цих незаконних фіктивних референдумів, а також винні в інших порушеннях міжнародного права в Україні, понесуть відповідальність. У зв'язку з цим будуть висунуті додаткові обмежувальні заходи проти росії",- зазначив Верховний представник.

Жозеп Боррелль запевнив, що ЄС залишається непохитним у своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і вимагає від росії негайно, повністю та безумовно вивести всі свої війська та військову техніку з усієї території України.

Згідно зі Статутом ООН та міжнародним правом, Україна реалізує своє законне право на захист від російської агресії, щоб відновити повний контроль над своєю територією та має право звільнити окуповані території в межах своїх міжнародно визнаних кордонів. "ЄС та його держави-члени продовжуватимуть підтримувати зусилля України з цією метою стільки, скільки буде потрібно",- додав пан Боррелль.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати