14 грудня 2020, 18:00

ЄС хоче посилити візовий режим на зовнішніх кордонах

Парламент та Рада ЄС досягли попередньої домовленості про підвищення безпечності зовнішніх кордонів Європи, схваливши пропозицію щодо перегляду та модернізації візової інформаційної системи ЄС, повідомляє веб-сайт EUbusiness.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Британська газета The Times сплатить адвокату збитки за наклеп".

Нові правила дозволять проводити більш ретельну попередню перевірку заявників на отримання віз та дозволів на проживання, покращити обмін інформацією між державами-членами щодо власників таких документів та забезпечать повну взаємодію з іншими базами даних ЄС.

Угода була підтримана Європейською комісією. "Модернізована візова інформаційна система видалить сліпі зони та надасть візовим органам та прикордонникам доступ до інформації, необхідної для належної роботи, — заявила уповноважений з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон. — Переглянута система буде містити надійні засоби захисту даних, зокрема для захисту біометричних даних дітей. Роблячи це, ми досягаємо вирішального балансу між обмеженням доступу до біометричних даних дітей та боротьбою з торгівлею дітьми".

Згідно з узгодженими правилами, оновлена база даних ВІС покращить внутрішню безпеку та покращить управління кордоном за допомогою таких заходів:

- покращені перевірки безпеки в усіх базах даних: усі заявки на візи, записані у ВІС, тепер автоматично перевірятимуться за всіма іншими інформаційними системами ЄС щодо безпеки та міграції, такими, як система в’їзду-виїзду (запрацює в 2022 р.), шенгенська інформаційна система та європейська інформаційна система судимості щодо громадян, які не є членами ЄС, через Європейський пошуковий портал. Ця обов’язкова перехресна перевірка дозволить виявити заявників, які використовують декілька особистих даних, а також тих, хто створює ризики з точки зору безпеки чи недотримання правил міграції;

- покращений обмін даними та інформацією: у даний час на рівні ЄС не існує інформації про довгострокові візи та дозволи на проживання. Модернізована база даних ВІС розширить сферу застосування, включаючи таку інформацію. Це дозволить прикордонникам швидко визначити, чи є віза для довгострокового перебування або дозвіл на проживання, що використовується для перетину зовнішніх кордонів Шенгенської зони, належною до законного власника, тим самим усуваючи важливий розрив у безпеці;

- ефективніші процедури повернення: відтепер копії проїзного документа заявника також будуть включені до бази даних ВІС. Це, разом з дозволом для команд Frontex на доступ до ВІС, сприятиме ідентифікації та реадмісії осіб, які підлягають процедурі повернення та не мають проїзних документів, тим самим підвищуючи ефективність політики ЄС щодо повернення;

- посилена спроможність переслідувати та запобігати злочинам: правоохоронні органи та Європол тепер матимуть більш структурований доступ до ВІС для запобігання, виявлення або розслідування терористичних злочинів чи інших серйозних злочинів за жорстких умов та при повному дотриманні правил ЄС щодо захисту даних. Доступ до ВІС також буде відкритий правоохоронним органам з метою пошуку або встановлення зниклих чи викрадених осіб та жертв торгівлі людьми.

Нова модернізована візова інформаційна система повинна запрацювати до кінця 2023р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати