04 грудня 2020, 19:05

ЄС активізує зусилля, спрямовані на подолання гендерного розриву в оплаті праці

Міністри ЄС закликали Комісію та держави-члени ЄС докласти більше зусиль для зменшення гендерного розриву в оплаті праці та боротьби з гендерними стереотипами, повідомляє веб-сайт EUbusiness.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Експерти ООН заявляють, що французьке законодавство про безпеку несумісне з правами людини".

Висновки Ради на тему "Усунення гендерного розриву в оплаті праці: оцінка та розподіл оплачуваної роботи та неоплачуваної роботи по догляду" закликають Комісію активізувати зусилля щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці, використовуючи всі наявні заходи, та дотримуватися заходів, викладених у Плані дій ЄС на 2017 - 2019 роки щодо подолання гендерних стереотипів.

У висновках пропонується двосторонній підхід для досягнення як рівної оплати праці, так і всеохоплюючої рівності на ринку праці: по-перше, оплачувана робота та неоплачувана допомога повинні розподілятися нарівні між жінками та чоловіками, а, по-друге, державна інфраструктура та зовнішні служби мають вирішальне значення для забезпечення "аутсорсингу" роботи з догляду.

Висновки також пропонують державам-членам продовжувати розробляти або встановлювати основи, включаючи колективні угоди, де це доречно, для розподілу оплачуваної роботи та неоплачуваної роботи по догляду між чоловіками та жінками на рівних засадах. Одночасно державам-членам пропонується вжити заходів для визнання цінності професій, пов'язаних з доглядом.

Крім того, Рада також пропонує державам-членам та Комісії розробити та вжити заходів щодо боротьби з гендерними стереотипами, які обмежують вільний вибір дівчат та хлопців, жінок та чоловіків щодо навчання та кар'єри. Серед запропонованих заходів - боротьба із гендерними стереотипами у ранньому дитинстві, дошкільній, початковій та середній освіті, а також краще інформування молоді про всі відповідні аспекти та наслідки щодо вибору професій.

Рада також закликає соціальних партнерів приділити належну увагу гендерній рівності в контексті колективних переговорів.

Висновки ґрунтуються на звіті, підготовленому Європейським інститутом гендерної рівності. Вони були розроблені в контексті огляду імплементації порядку денного Організації Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (Пекінська платформа дій), з особливим посиланням на сферу жінок та економіку.

Висновки були затверджені письмовою процедурою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати