16 червня 2015, 15:13

ДСА прагне повної відмови від паперового документообігу

Прес-служба Верховного суду України

Українська судова система наближається до переведення виключно в електронну форму судових справ, в тому числі доступу до процесуальних документів у справах як для сторін процесу, так і для суддів. Про це в ході роботи конференції «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки» повідомив начальник управління інформатизації судів та судової статистики ДСА України Олександр Слоніцький.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Мета таких змін – гарантоване та оперативне отримання сторонами та іншими учасниками процесу інформації від суду шляхом доступу до Інтернету. Нововведення також допоможе економити бюджетні кошти та власні кошти громадян і вплине на більш якісну підготовку до судового процесу. Відповідні зміни вже внесені до господарського процесуального законодавства, зауважив Олександр Слоніцький.

Начальник управління інформатизації судів та судової статистики ДСА України також зазначив, що за період запровадження електронного судочинства з вересня 2012 року і до червня 2015 року за заявами сторін судового процесу судами було надіслано більше 350 тисяч електронних документів. У разі повної відмови від паперового документообігу це дало би можливість зекономити 1,5 млн грн бюджетних коштів. В свою чергу, в кримінальному та цивільному процесах судами було надіслано більше 1 млн смс-повідомлень, така кількість при відмові від паперового документообігу могла би заощадити 10 млн грн бюджету.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати