04 жовтня 2021, 16:47

Досудове розслідування у формі відеоконференції та скасування подачі паперових документів до суду: новели законопроєкту

На розгляд народним депутатам подано законопроєкти щодо покращення доступу до правосуддя шляхом звільнення учасників судових справ від обов’язку надсилати/подавати копії документів, які подаються до суду в електронному вигляді, в паперовому варіанті, а також передбачити можливість використання відеоконференції і під час досудового розслідування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У яких випадках суд зможе проголошувати скорочене рішення: законопроєкт"

Обґрунтування необхідності прийняття проєктів Закону

Впровадження електронного судочинства в Україні забезпечує розширення доступу осіб до правосуддя в цивільному, господарському та адміністративному процесах.

Водночас, процесуальні кодекси зобов’язують учасників судових справ надсилати/подавати копії документів, які подаються до суду в електронному вигляді, також і в паперовому варіанті.

Таким чином, нівелюються інноваційні підходи електронного судочинства, а час, який учасники судових справ витрачають на виготовлення та направлення паперових копій електронних документів значно збільшує необхідні ресурси для судового захисту прав та інтересів особи.

Що пропонується?

Законопроєктом № 6125 від 01.10.2021 передбачається припинення необхідності направлення паперових копій документів, що подаються до суду в електронній формі.

Для цього пропонується внести до ст.ст. 43, 177 та 212 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст. 42 та 197 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 44 та 195 Кодексу адміністративного судочинства України.

Законопроєктом № 6126 від 01.10.2021 пропонується розширити сферу застосування ст. 336 Кримінального процесуального кодексу України на усе кримінальне провадження і передбачити можливість використання відеоконференції і під час досудового розслідування.

Зміни в частини четверту і п’яту статті 336 надають можливість учасникам кримінального провадження використовувати власні технічні засоби зв’язку із забезпеченням належної правової процедури, прав та інтересів учасників кримінального провадження та особливостей підтвердження осіб учасників кримінального провадження.

Передбачається можливість використання одного приміщення з використанням власних технічних засобів як для одного, так і для декількох учасників кримінального провадження.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати