20 вересня 2021, 12:14

У яких випадках суд зможе проголошувати скорочене рішення: законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект щодо вдосконалення інституту проголошення судового рішення у окремих категоріях справ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП зможе відряджати суддів до апеляційних судів до завершення ВККС конкурсу, оголошеного у 2019 році"

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Завантаження суду в частині проголошення повного тексту судового рішення, яке часто може тривати декілька годин, створює додаткові перешкоди для виконання головної функції, яка покладається на суд при здійсненні судочинства, оскільки основне завдання держави – створити умови для швидкого та ефективного відновлення порушенного права особи.

Що пропонується?

Законопроєктом №  6065 від 16.09.2021 пропонується викласти статтю 271 КАС України в новій редакції, передбачивши, що за згодою учасників справи, які присутні у судовому засіданні, суд може проголосити у судовому засіданні тільки вступну та резолютивну частину складеного судового рішення (скорочене рішення).   

Водночас, копії судових рішень (повне рішення) у справах, визначених статтею 271 КАС України, невідкладно після проголошення повного чи скороченого варіанту судового рішення мають видаватись учасникам справи або надсилатись їм, якщо вони не були присутні під час його проголошення.

Категорії проваджень, на які поширюватиметься положення статті 271 КАС України:

- провадження у справах, пов’язаних із виборами;

- провадження у справах про затримання іноземців або осіб без громадянства, примусового повернення чи примусового видворення іноземців або осіб без громадянства за межі території України;

 - оскарження рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця;

 - розгляд справ з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності;

 - дострокове припинення повноважень народного депутата України в разі невиконання ним вимог щодо несумісності;

 - розгляд справ за адміністративними позовами про усунення перешкод та заборону втручання у здійснення права на свободу мирних зібрань;

 - справи за адміністративними позовами органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування про встановлення обмеження щодо реалізації права на свободу мирних зібрань та ін.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати