16 червня 2021, 19:04

Доступність судових рішень: Міністерство юстиції Великобританії розробляє загальнодоступне інтернет-сховище

Міністерство юстиції Великобританії звернулося до Національного архіву для створення першого всебічного та безкоштовного інтернет-сховища судових рішень з судів Англії та Уельсу. Як повідомили у Міністерстві, новий сайт запрацює у квітні наступного року після закінчення чинного контракту з Британським та Ірландським інститутом правової інформації (BAILII).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Пенсійний вік для британських суддів піднімуть до 75 років"

Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.

Першим кроком буде оприлюднення рішень суду щодо законності судових рішень та дій органів державно влади, європейська судова практика, комерційні рішення та багато інших справ, що мають юридичне та практичне значення. Спочатку планується зібрати рішення Високого суду, Трибуналу вищого рівня та Апеляційного суду, які частково будуть перенесені з системи BAILII.

«Метою проєкту є створення нового сайту, який об’єднає законодавство з Національного архіву ( legislation.gov.uk ) та замінить безліч джерел судових рішень, заощаджуючи час і гроші для юристів, суддів, науковців, журналістів, студентів та представників громадськості», – зазначають у Міністерстві.

Представляючи проєкт, лорд-канцлер Роберт Бакленд сказав: «Забезпечення доступності судових рішень є центральним для верховенства права та принципу відкритої справедливості». Він віддав належне 20-річному сайту BAILII, додавши: «Я надзвичайно вдячний за роботу, яка була зроблена за ці роки з метою створення відкритості рішень для громадськості. Проте нова послуга гарантуватиме, що судові рішення залишаться доступними кожному, хто їх потребує, за безпечними домовленостями з Національним архівом».

У своїй заяві BAILII привітав це повідомлення, заявивши, що все одно залишатиметься найповнішим єдиним джерелом безкоштовної юридичної інформації не лише для Англії та Уельсу, але й для Шотландії, Північної Ірландії, Республіки Ірландія та інших важливих юрисдикцій загального права. Однак нова угода означає втрату доходу для BAILII у розмірі 50 тис. фунтів стерлінгів на рік. А Міністерству юстиції не доведеться платити за новий сайт, оскільки він підпадає під законодавчі зобов’язання, встановлені Законом про державні записи.

За останні кілька років тиск на уряд з метою офіційного оформлення доступу до судових рішень в інтернеті неухильно зростав. У рішенні Верховного суду від 2017 року наголошено на необхідності безперешкодного доступу до судів. У 2019 році у звіті Фонду правової освіти «Цифрове правосуддя» закликано до стандартного підходу до відкритої публікації. Доктор Наталі Байром, директор з досліджень Фонду, прокоментувала оголошення про новий сайт: «Це важливий крок на шляху до досягнення більш прозорої, відкритої та справедливої системи правосуддя, яка підтримує доступ до правосуддя та реформування на основі цифрових даних».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати