24 жовтня 2020, 15:23

DobroRun: про котів, бігунів і креативних правників

Костянтин Ніколаєв
Костянтин Ніколаєв редактор Юридичної Газети

Спочатку було просто дивно, потім цікаво, а згодом аж до сліз…


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У Facebook побачив повідомлення наступного змісту.

«Шановні котосексуали.

Мене звати Олена і я власниця прав на рудого кота, а він володіє моїм вільним часом на праві оперативного управління.

Мої колеги із «Asters» роблять разом із «Таблеточками» благодійний забіг. Але бігати, як на мій смак, тяжко.

Інша справа - гладити кота.

Тому поки мої топові юристи носитимуться по місту, я збиратиму благодійні внески для дітей по іншому — протягом однієї години я нагладжу 1 кілометр кота.

Це буде онлайн.

І я запрошую інших котосексуалів і бігоненависників приєднатися до мене (Zoom, всі діла).

Ваша мотивація доєднатися може бути такою:

— у вас є волохате стерво

— ви давно не пестили кицьку

— займаєтеся транскотоцедентальною медитацією

— не маєте протипоказань проти довгої глажки кота

— манали бігати

Ще раз уточню. Це не забава, а серйозний арт-перформанс, за допомогою якого я збиратиму донати для «Таблеточок».

Автор цього постуОлена Гадомсьска, юрист Asters, найбільшої юридичної компанії в Україні, яка 24 жовтня відсвяткувала свій 25-й день народження.

122047289_3646137928770826_9118528992729083490_o

І зробила це не тривіально (банкет з кульками, конкурсами «навколо табуретки»), а креативно-благодійно. Я згадав свого Валеру. Після 13,5 років «оперативного управління» моїм часом (і не тільки вільним), у січні цього року, після тривалої боротьби з пухлиною мозку, він наостанок помахав мені хвостиком і забрався на свою котячу веселку…

Тому до Олени з її котом я поставився зі всією повагою. Хоча справа, звичайно, не в грошах, яку вона збере за допомогою свого кото-марафону, а у ставленні Asters до «Таблеточок» — усім відомого в нашій країні та за її межами благодійного фонду, що допомагає онкохворим дітям та їхнім сім’ям.

За 9 років свого існування «Таблеточки» допомогли понад 4 500 маленьким онкохворим українцям. Останні п’ять з них Asters системно і безкоштовно підтримує «Таблеточки» в їхній діяльності, захищаючи права маленьких пацієнтів та здійснюючи правову допомогу в ініціативах щодо покращення вітчизняного законодавства у сфері дитячої онкології. Підтримка згодом переросла у справжню дружбу. А на день народження кличуть тільки справжніх друзів.

Тому й 25-річчя Asters пройшло разом із  «Таблеточками» у рамках проєкту DobroRun. Анонс «найдушевнішого забігу країни» був натхненним.

file (5)

Локацій святкування в Києві було дві: столичний парк «Наталка» та ВДНГ. «Святкові столи» були на будь-який смак, довжину і витривалість. «Baby» – 500 м, «Перші кроки» – 1 км, «Невпинна» – 5 км, «Геройська» – 10 км, «Супергеройська» – 21 км и «Asters» – 25 км. Ще була локація «Не біжу, але допоможу», (яким став, наприклад, той самий котосексуальний Zoom Олени Гадомської). 

Дрес-код – святково-спортивний з іграшкою в руці . Організатори так і заявили: «Щоб додати фану і по-справжньому відкрити в собі дитину, хапай свою улюблену дитячу іграшку та біжи разом із нею!». Насправді обрану дистанцію можна були пройти або проїхати на велосипеді. Головний принцип DobroRun олімпійський: «Головне не перемога, а участь». І взагалі DobroRun це не про спорт, а про добро. Кожну гривню внеску буде передано на потреби підопічних «Таблеточки».

file (6)

Участь у DobroRun взяло чимало учасників. Серед них, наприклад, був відомий український спортивний журналіст, телеведучий, директор телеканалів «Футбол 1», «Футбол 2» та «Футбол 3» Олександр Денисов. Переважну ж більшість складали столичні правники, які відгукнулись на пропозицію «Asters». Зокрема, з юридичної компанії INTEGRITES.

file (3)

Її Head of HR Марина Голота каже, що співробітники її компанії взяли участь у цьому проекті тому, що «це насамперед про благодійність. Ми завжди підтримуємо подібні ініціативи, докладаємо чимало зусиль та коштів саме на благодійність. Тому, коли ми почули, що наші колеги з «Asters» влаштовують до свого 25-річчя подібний захід, то, звичайно не могли залишитися в стороні».

Марина вважає, що юридичний ринок України має об’єднуватися: «Ми повинні підтримувати один одного. Особливо в таких крутих, і по-справжньому добрих справах. Від нашої компанії на DobroRun зареєструвалось 26 учасників. Стартували однією командою. І хоча бігли на різні дистанції, але робили одну справу: допомагали дітям. І це, вважаю, дуже круто, що великі юридичні компанії  роблять такі проєкти, задають і підтримують відповідні тренди на ринку».

122406217_2744888055727364_3953907253384814795_n 

В свою чергу, співкеруючий партнер «Asters» Олексій Дідковський, говорячи про таку не зовсім звичну ідею святкування, каже, що вона народилась спонтанно. 

«Коли вирішували як святкувати день народження компанії була лише одна ідея. І вона була єдина, і правильна. Ми зрозуміли, що збиратись і відзначати у звичному форматі зараз не на часі, а ось зробити добру і корисну справу разом із «Таблеточками», допомогти дітям, - нічого кращого немає. І ця, а також багато інших подібних добрих справ завжди були, є і буде на часі», - впевнений Дідковський.

file (2)

І наостанок. Багато хто взяв участь у DobroRun разом із родинами, дітьми. Один з наймолодших його учасників, 6-річний Ваня, так пояснив мені, чому він біжить: «Хочу допомогти тим, хто не може зараз бігти разом зі мною». І знаєте, коли люди, навіть у такому віці, вже чітко розуміють, що означає робити добро для тих, хто цього потребує, значить все це недаремно. Значить будемо жити!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати