13 січня 2022, 13:37

До Ради подали ще один законопроєкт про відміну військового обліку для всіх жінок

До Верховної Ради подано законопроєкт №6482-2, який пропонує скасувати обов’язкове взяття жінок на військовий облік.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Документ пропонує внести зміни до частини одинадцятої статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», якими передбачити затвердження переліку професій для обліку саме Кабінетом Міністрів України, а не Міністерством оборони.

Законопроєктом пропонується повернутися до попередньої редакції частини одинадцятої статті 1 Закону де було визначено, що жінки, які мають фах, споріднений з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я, віком та сімейним станом, беруться на військовий облік військовозобов'язаних. Тобто, нормою повертається право саме Кабінету Міністрів України визначати вид професійної діяльності, удосконаленої шляхом спеціальної підготовки, спорідненої з відповідною військово-обліковою спеціальністю.

Також законопроєктом доповнюється ч. 11 нормою, згідно з якою жінки, що придатні до військової служби, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік за віком: до 50 років  -  за офіцерськими званнями, до 45 років - за іншими військовими званнями.

Автор законопроєкту вважає, що "Новації є не лише передчасними, недостатньо продуманими, змістовно сумнівними, організаційно надто складними, а також такими, що не враховують існуючі життєві реалії – через що вони викликали в суспільстві не лише наростаюче роздратування діями влади, а й спричинили навіть масове глузування на цю тему".

Раніше до Верховної Ради вже подавали подібний законопроєкт, за яким жінки ставатимуть на військовий облік за власним бажанням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати