30 грудня 2021, 16:49

Жінки ставатимуть на військовий облік за власним бажанням: до Ради подано законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт щодо вдосконалення вимог до порядку взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних.

Читайте також: "7ААС: Сім'ю складають особи, які спільно проживають та мають взаємні права та обов'язки"

Законопроєктом № 6482 від 28.12.2021 вносяться зміни до статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та пропонується визначити, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних.

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Автори законопроекту стверджують, що взяття на військовий облік жінок на виконання Наказу Міноборони від  11.10.2021 № 313 у 2022 році не є можливим з огляду, зокрема, на кадрове забезпечення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Це спричинить накладання штрафів на жінок, що не змогли вчасно стати на військовий облік, та, відповідно, виникнення зайвої соціальної напруги й формування негативного ставлення до військового обов’язку. Також у разі зміни професії жінці потрібно буде інформувати про це територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, що призведе до додаткового навантаження на них.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати