25 травня 2020, 16:33

До кого звертатися, якщо фінансова установа порушила ваші права?

Прес-служба НБУ

Національний банк роз’яcнив до кого звертатися, якщо фінансова установа порушила ваші права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні набув чинності "банківський" закон".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, для початку потрібно звернутися безпосередньо до банку, адже деякі питання чи випадки порушення прав можна легко вирішити на цьому рівні. Якщо банк не реагує навіть після оскарження, варто звертатися до Нацбанку.

Найбезпечніші канали звернення до НБУ – електронна пошта та "гаряча" лінія.

Зазначається, що у сьогоднішній ситуації поширення коронавірусу в Україні найбезпечніше та найзручніше звертатися  до Нацбанку за допомогою дистанційних каналів, а саме:

  • надіславши звернення на електронну пошту nbu@bank.gov.ua, використовуючи спеціальну форму. Найближчим часом з’явиться можливість подати звернення відразу на вебсайті НБУ;
  • зателефонувавши за номером 0 800 505 240, дзвінки безкоштовні. Якщо ви телефонуєте в неробочий час або всі оператори зайняті, залиште ваш номер телефону на автовідповідач, щоб фахівець Нацбанку міг з вами зв'язатися пізніше; 
  • надіславши лист разом із документами на адресу: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9.

Потрібно розповісти суть питання, зазначити інформацію про себе та контакти.

У зверненні потрібно вказати ваше прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання та електронну пошту. Розказати суть порушеного питання, вашої пропозиції чи скарги. Інформації має бути достатньо для обґрунтованого рішення НБУ.

Які звернення НБУ не розглядає?

НБУ не розглядає анонімні зверненням без імені автора та зазначення місця його проживання. Питання поза компетенцією НБУ пересилаються до відповідального державного органу та обов’язково повідомляється про це людині.

Якщо громадянин не вказав достатньо інформації, звернення повертається для уточнення даних. Також не розглядається повторне звернення з того ж питання, якщо перше звернення було вирішено.

Відповідь на письмове звернення надається не пізніше 30 днів. 

Але, якщо звернення не потребує додаткового вивчення та перевірки, то відповідь надається впродовж 15 днів. У іншому разі НБУ може продовжити строк розгляду, обов’язково повідомивши про це скаржника. Загальний строк вирішення питань не може перевищувати 45 днів.

Більше дізнатися про правила звернень громадян до НБУ можна з Інструкції про організацію розгляду звернень громадян, проведення особистого прийому та забезпечення доступу до публічної інформації в Національному банку України, яка затверджена рішенням Правління Національного банку України від 14 травня 2020 року №332-рш.

Нагадаємо, банківський рахунок скоро можна буде відкрити онлайн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати